Placówki oświatowe - Żłóbek modułowy w Gdańsku

 Home / Realizacje / Placówki oświatowe - Żłóbek modułowy w Gdańsku

Trzyoddziałowy, nowoczesny żłobek nr 12 w Gdańsku

Wybudowany w naszej technologii energooszczędnej prefabrykowanej, trzyoddziałowy żłobek modułowy Żagielek przy ul. Olsztyńskiej 12 przygotowany został na przyjęcie 96 dzieci, w tym m.in. niepełnosprawnych bądź wymagających szczególnej opieki. Do dyspozycji naszych milusińskich oddaliśmy trzy bawialnie, sypialnię, szatnię oraz przylegające bezpośrednio do sal sanitariaty. W budynku znajdują się także pomieszczenia administracyjno-socjalne i techniczne. W centralnej części obiektu umieściliśmy atrium, czyli salę o podwyższonym suficie, która pełni funkcję auli – miejsca spotkań i występów.


Żłobek modułowy Żagielek tak, jak nasze pozostałe budynki użyteczności publicznej zbudowany został przy wykorzystaniu m.in. materiałów wytworzonych z naturalnych włókien drzewnych systemów STEICOzell i STEICOflex, które pozwoliły stworzyć klimat sprzyjający rozwojowi dzieci w ekologicznych warunkach. Jednocześnie wybudowany w technologii energooszczędnej obiekt zużywa cztery razy mniej energii cieplnej niż jego odpowiedniki zbudowane w technologii tradycyjnej murowanej. Koszty miesięcznego utrzymania żłobka modułowego wynoszą zaledwie 1,5 tys. zł.


W uroczystym otwarciu żłobka nr 12, które odbyło się 15 kwietnia 2016 r., wzięli udział włodarze miasta: ówczesny prezydent Paweł Adamowicz i jego zastępca Piotr Kowalczuk oraz Włodzimierz Bartosiewicz - szef Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska. Wśród zaproszonych gości nie mogło zabraknąć również rodziców i dzieci, które 18 kwietnia oficjalnie rozpoczęły naukę w nowym budynku, którym jest nowoczesny żłobek Żagielek.


Prezentowany obiekt podobnie, jak wybrane placówki oświatowe został zrealizowany w formie przetargowej "Zaprojektuj i wybuduj". Oznacza to, że zwycięzca przetargu najpierw projektuje budynek, uzyskuje pozwolenie na jego budowę, a następnie wykonuje jego budowę. Łączna powierzchnia użytkowa żłobka wynosi blisko 1100 mkw.


Żłobek modułowy nr 12 w Gdańsku został wbudowany i wyposażony ze środków finansowych pozyskanych z ministerialnego programu "Maluch 2015 moduł I". Realizacja projektu obejmowała także zagospodarowanie terenu w place zabaw, parkingi, zieleń oraz infrastrukturę towarzyszącą.

Zapytaj nas o budynki użyteczności publicznej

Zachęcamy do skorzystania z bezpiecznego formularza kontaktowego. Prosimy o wypełnienie wszystkich wymaganych pól, a nasz doradca skontaktuje się z Państwem.

* pola obowiązkowe


Kontakt

Ecologiq grupa Ekoinbud

ul.Geodetów 29

80-298 Gdańsk

Tel. +48 58 304 75 75

E-mail: biuro@ecologiq.pl

 

Oferta ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art.66 §1 kodeksu cywilnego oraz innych właściwych przepisów prawnych. W materiałach reklamowych wykorzystano materiały Domy z Wizją oraz Ekoinbud sp. z o.o