Placówki oświatowe - Nowoczesny żłobek integracyjny w Namysłowie

 Home / Realizacje / Aktywno-pasywny żłobek w Namysłowie

Aktywno-pasywny żłobek modułowy Elementarz

Budowa aktywno-pasywnego żłobka integracyjnego w Namysłowie w ramach projektu Fundacji Elementarz. Realizacja budynku odbyła się dzięki pomocy fundacji Velux. Żłobek modułowy dla 100 dzieci zaprojektowany został przez pracownię Bjerg.

Oprócz standardowych pomieszczeń dydaktyczno-zabawowych w nowym, ekologicznym żłobku umieściliśmy m.in. salę doświadczalną, salę integracji sensorycznej i rehabilitacji. Zajęcia prowadzone w tych pomieszczeniach mają stymulować rozwój motoryczny, poznawczy, intelektualny, społeczny i emocjonalny dzieci. Energooszczędny budynek został dodatkowo wyposażony w najnowocześniejszy sprzęt, m.in.: tablicę multimedialną, interaktywną podłogę smart floor, wideofon, intercomy w salach dla dzieci oraz wózki wieloosobowe spacerowe dla dzieci

Nowoczesny żłobek w Namysłowie został ulokowany w jednokondygnacyjnym budynku o powierzchni blisko 930 mkw. na dużej działce zajmującej ok. 1,5 hektara. Obiekt powstał z ekologicznych, energooszczędnych i trwałych prefabrykatów drewnianych, co jest standardem we wszystkich prowadzonych przez nas realizacjach obejmujących budynki użyteczności publicznej. W ramach odnawialnych źródeł energii (OZE) wykorzystaliśmy m.in. pompę powietrze/powietrze dla dogrzania i schłodzenia nawiewanego powietrza. We wszystkich pomieszczeniach zastosowaliśmy również ogrzewanie podłogowe oraz system wentylacji mechanicznej z rekuperacją. Do podlewania ogrodu zamontowaliśmy także specjalny zbiornik.

Żłobek Elementarz, podobnie jak wznoszone przez nas budynki modułowe wykonany został w całości w energooszczędnej technologii Ecologiq, a jego zapotrzebowanie na energię cieplną wynosi zaledwie 45 kWh/(m²rok).


Żłobek został zrealizowany w systemie przetargowym "Zaprojektuj i wybuduj"

Zapytaj nas o budynki użyteczności publicznej

Zachęcamy do skorzystania z bezpiecznego formularza kontaktowego. Prosimy o wypełnienie wszystkich wymaganych pól, a nasz doradca skontaktuje się z Państwem.

* pola obowiązkowe


Kontakt

Ecologiq grupa Ekoinbud

ul.Geodetów 29

80-298 Gdańsk

Tel. +48 58 304 75 75

E-mail: biuro@ecologiq.pl

 

Oferta ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art.66 §1 kodeksu cywilnego oraz innych właściwych przepisów prawnych. W materiałach reklamowych wykorzystano materiały Domy z Wizją oraz Ekoinbud sp. z o.o