Nowoczesna szkoła modułowa pod Warszawą

 Home / Realizacje / Trzykondygnacyjna szkoła na warszawskim Bemowie

Energooszczędny budynek szkoły podstawowej w miejscowości Blizne Łaszczyńskiego

Zostaliśmy laureatem ogólnopolskiego konkursu „Projekt z klimatem” ogłoszonego przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska. Za realizację przedstawianego budynku oświatowego zwyciężyliśmy w kategorii Obiekty Użyteczności Publicznej. Więcej informacji dotyczących konkursu dostępnych jest na stronie Ministerstwa TUTAJ


Wybudowany przez nas nowoczesny obiekt szkoły o powierzchni ponad 4100 m2 tak, jak nasze pozostałe budynki modułowe posiada wiele energooszczędnych i ekologicznych rozwiązań. Niski współczynnik przenikania ciepła przy wykorzystaniu innowacyjnych materiałów izolacyjnych gwarantuje znaczne obniżenie kosztów związanych z ogrzewaniem budynku. Postaraliśmy się, aby obiekt został pozbawiony jakiejkolwiek emisji zanieczyszczeń gazowych i pyłowych. Zapewniliśmy również dogodne warunki akustyczne. Wykorzystując nowoczesne rozwiązania wyeliminowaliśmy problem hałasu i wibracji, co zdecydowanie podniosło komfort użytkowania budynku.


Ściany i stropy nowoczesnej szkoły modułowej wykonaliśmy z prefabrykowanych paneli z drewna konstrukcyjnego klasy C24, natomiast jako usztywnienie zastosowaliśmy płyty OSB. Część podciągów zostało zaprojektowanych z forniru klejonego warstwowo (LVL) a część z drewna klejonego warstwowo.


Na działce, na której została posadowiona szkoła modułowa znajduje się zbiornik przeznaczony do magazynowania wód opadowych, które odprowadzane są z budynku poprzez system wewnętrznej kanalizacji deszczowej.

Zapytaj nas o budynki użyteczności publicznej

Kontakt

Ecologiq grupa Ekoinbud

ul.Geodetów 29

80-298 Gdańsk

Tel. +48 58 304 75 75

E-mail: biuro@ecologiq.pl

 

Oferta ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art.66 §1 kodeksu cywilnego oraz innych właściwych przepisów prawnych. W materiałach reklamowych wykorzystano materiały graficzne Ekoinbud Sp. z o.o.