Placówki oświatowe - Centrum Edukacyjne Jabłoniowa

 Home / Realizacje / Centrum Edukacyjne Jabłoniowa

Centrum Edukacyjne Jabłoniowa w Gdańsku

Centrum Edukacyjne Jabłoniowa jest największym budynkiem edukacyjnym wybudowanym w technologii prefabrykowanego szkieletu drewnianego w Europie Środkowo-Wschodniej. W jego skład wchodzą: nowoczesna szkoła modułowa dla 800 uczniów oraz nowoczesne przedszkole modułowe składające się z ośmiu oddziałów dla 200 dzieci. Energooszczędny obiekt obejmuje blisko 10 000 m2 licząc tylko część edukacyjną wykonaną w technologii prefabrykowanej. Oprócz sal lekcyjnych, w tej części mieszczą się m.in. biblioteki, stołówka, szatnie, pokoje nauczycielskie, gabinety dla pielęgniarek szkolnych oraz świetlica. Skrzydło wychowania fizycznego wykonane zostało w technologii tradycyjnej.


Wartym podkreślenia jest fakt sprawności budowy całej inwestycji. "Pierwszą łopatę" wbito na placu budowy w miesiącu grudniu 2017 roku. Montaż prefabrykatów rozpoczęliśmy w połowie maja 2018 roku, a samo zmontowanie blisko 1 400 różnych elementów trwało niecałe 6 miesięcy. Założenie, którym cechuje się budownictwo modułowe prefabrykowane dotyczące krótkiego czasu realizacji pozwoliło wykonać obiekt liczący ponad 13 000 mkw. w nieco ponad 1,5 roku.


Jednocześnie posiadane doświadczenie pozwoliło na opracowanie konstrukcji Centrum Edukacyjnego Jabłoniowa w oparciu o stropy skrzynkowe przy zastosowaniu klasyfikacji ogniowych Rei 60, co oznacza, że w przypadku ewentualnego pożaru, elementy nośne spełniające funkcje oddzielające zachowują nośność, szczelność i izolacyjność ogniową do 60 minut.


Placówki oświatowe – Centrum Edukacyjne Jabłoniowa - podstawowe dane:
- Projekt: TBiARCHITEKCI Sp. z o.o.
- Powierzchnia użytkowa: 13 123,43 m2
- w tym część prefabrykowana: 9 721,96 m2
Liczba oddziałów:
- szkolne: 32
- przedszkolne: 8
Klasa odporności pożarowej dla budynku: B

Zapytaj nas o budynki użyteczności publicznej

Zachęcamy do skorzystania z bezpiecznego formularza kontaktowego. Prosimy o wypełnienie wszystkich wymaganych pól, a nasz doradca skontaktuje się z Państwem.

* pola obowiązkowe


Kontakt

Ecologiq grupa Ekoinbud

ul.Geodetów 29

80-298 Gdańsk

Tel. +48 58 304 75 75

E-mail: biuro@ecologiq.pl

 

Oferta ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art.66 §1 kodeksu cywilnego oraz innych właściwych przepisów prawnych. W materiałach reklamowych wykorzystano materiały Domy z Wizją oraz Ekoinbud sp. z o.o