Placówki oświatowe – nowoczesna szkoła modułowa - rozbudowa

 Home / Realizacje / Podstawowa szkoła modułowa w Stężycy

Energooszczędny budynek szkoły podstawowej w Steżycy

Przedmiot inwestycji: rozbudowa Zespołu Kształcenia i Wychowania w Stężycy.


Prezentujemy wyjątkowy obiekt, za który otrzymaliśmy Nagrodę Specjalną od Ministerstwa Klimatu i Środowiska w ogólnopolskim konkursie na "Najlepszy zrealizowany projekt budynku ekologicznego w 2022 roku".


Realizacja rozbudowy zespołu miała na celu wybudowanie nowego, energooszczędnego budynku oświatowego przeznaczonego na potrzeby szkolne. Dobudowany budynek modułowy pomieścił m.in. 10 sal lekcyjnych, w tym pracownię chemiczną, fizyczną, informatyczną, geograficzną oraz salę treningową z zapleczem.


Energooszczędny obiekt składa się z trzech kondygnacji: parteru, I piętra, II piętra i piwnicy. Układ przestrzenny budynku opiera się na prostokątnym rzucie z wewnętrzną osią komunikacyjną. Po obu stronach korytarza zostały zlokalizowane sale lekcyjne lub rekreacyjno-sportowe. Na parterze znajduje się strefa wejściowa z holem, administracją, gabinetami specjalistycznymi oraz strefą treningową z zapleczem sanitarnym. Na I i II piętrze zaprojektowano 10 klas i gabinetów przedmiotowych z zapleczami, przystosowanych do poszczególnych przedmiotów nauczania i rodzaju zajęć. Struktura funkcjonalna szkoły modułowej, układ i powiązania przestrzenne takie, jak ilość pomieszczeń, sposób ich wykończenia oraz wyposażenia i umeblowania, wynikają ze specyfiki funkcjonalnej poszczególnych sal i gabinetów. Przystępując do realizacji inwestycji założyliśmy wysoki standard wykończenia, wyposażenia i technicznego oprzyrządowania obiektu.Charakterystyczne parametry techniczne budynku modułowego:
- Kubatura: 6029,35 m³
- Powierzchnia Zabudowy: 408,18 m²
- Powierzchnia Wewnętrzna: 1518,60 m²
- Powierzchnia Użytkowa: 1.424,64m²
- Wysokość budynku: 11,42 m
- Szerokość budynku: 16,12 m
- Długość budynku: 25,31 m
- Liczba kondygnacji: 3 kondygnacje nadziemne + piwnica


Zapytaj nas o budynki użyteczności publicznej

Kontakt

Ecologiq grupa Ekoinbud

ul.Geodetów 29

80-298 Gdańsk

Tel. +48 58 304 75 75

E-mail: biuro@ecologiq.pl

 

Oferta ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art.66 §1 kodeksu cywilnego oraz innych właściwych przepisów prawnych. W materiałach reklamowych wykorzystano materiały graficzne Ekoinbud Sp. z o.o.