Budynki modułowe - Prefabrykowany budynek biurowy CBR

 Home / Realizacje / Prefabrykowany budynek biurowy CBR

Prefabrykowany budynek biurowy Centrum Badawczo-Rozwojowego

Prezentowany obiekt to budynek biurowy Centrum Badawczo-Rozwojowego z częścią laboratoryjną. Obiekt stanowi w pełni funkcjonalną przestrzeń dla blisko 35 pracowników biurowych pracujących w tradycyjnych przestrzeniach biurowych oraz w dwóch openspace.

Przy energooszczędnym obiekcie biurowym znajduje się część laboratoryjna składająca się z dwóch hal badawczych o łącznej powierzchni blisko 300 mkw. W tej części obiektu nie umieściliśmy żadnych podpór, a cała przestrzeń wolna jest od wszelkich przeszkód, co umożliwia ewentualne przystosowanie jej pod tzw. małą produkcję czy magazyny podręczne. Podobnie jak w przypadku części biurowej, strefę laboratoryjną prefabrykowanego budynku zaprojektowano i wykonano jako w pełni energooszczędną.

Budynek CBR wykonaliśmy w technologii prefabrykowanej Ecologiq, przy wykorzystaniu ściany zewnętrznej o grubości 34 cm oraz dachu płaskiego 40 cm. Cały obiekt zaprojektowaliśmy i wybudowaliśmy zgodnie z normami przewidzianymi na 2021 rok, co oznacza, iż jego zapotrzebowanie na energię cieplną wynosi poniżej 40 kWh/(m2·rok). Standardowym rozwiązaniem, które stosujemy budując piętrowe budynki użyteczności publicznej jest umieszczenie wylewek betonowych na stropach. Działanie to nie tylko poprawia akustykę obiektu, ale i ogólny komfort jego użytkowania.

Interesującym rozwiązaniem projektowym są również niewątpliwie drewniane "żyletki" elewacyjne. To tak zwane "światłołamacze", czyli zewnętrzny system przeciwsłoneczny, który w okresie letnim dodatkowo zabezpiecza budynek przed przegrzaniem promieniami słonecznymi. Dzięki zastosowaniu takiego rozwiązania energooszczędny budynek biurowy nie posiada klimatyzacji, co w niewątpliwy sposób podnosi komfort jego użytkowania a przy okazji zapewnia niecodzienny efekt wizualny wyróżniający obiekt pośród otoczenia.

Budynek biurowy CBR - podstawowe dane::
- Powierzchnia użytkowa: 1245,88 m2
- część biurowa: 672,77 m2
- hala laboratoryjna: 573,11 m2
- Klasa odporności pożarowej dla budynku: B

Zapytaj nas o budynki użyteczności publicznej

Zachęcamy do skorzystania z bezpiecznego formularza kontaktowego. Prosimy o wypełnienie wszystkich wymaganych pól, a nasz doradca skontaktuje się z Państwem.

* pola obowiązkowe


Kontakt

Ecologiq grupa Ekoinbud

ul.Geodetów 29

80-298 Gdańsk

Tel. +48 58 304 75 75

E-mail: biuro@ecologiq.pl

 

Oferta ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art.66 §1 kodeksu cywilnego oraz innych właściwych przepisów prawnych. W materiałach reklamowych wykorzystano materiały Domy z Wizją oraz Ekoinbud sp. z o.o