+48 58 304 75 75

Prefabrykowany budynek biurowy CBR

 Home / Realizacje / Prefabrykowany budynek biurowy CBR

Prefabrykowany budynek biurowy CBR

Prezentowany obiekt to budynek biurowy z częścią laboratoryjną. Obiekt jest w pełni funkcjonalną przestrzenią dla blisko 35 pracowników biurowych pracujących w przestrzeniach biurowych oraz w dwóch openspace. Obiekt wykonany w technologii prefabrykowanej Ecologiq tj. przy wykorzystaniu ściany zewnętrznej o grubości 34 cm oraz dachu płaskim 40 cm. Cały budynek zaprojektowany i wybudowany został w ramach norm przewidzianych na 2021 rok tj zapotrzebowanie dla energię cieplną wynosi poniżej 40 kWh/(m2·rok). Jak w każdym z naszych budynków piętrowych na stropach zastosowano wylewki betonowe poprawiające nie tylko akustykę obiektu ale i komfort użytkowania.

Przy obiekcie biurowym znajduje się część laboratoryjna czyli dwie hale o powierzchni blisko 300 mkw. każda dla celów badawczych. Ta część budynku może również być przystosowana pod małą produkcję czy magazyny podręczne. W tej części obiektu nie znajdują się żadne podpory a przestrzeń wolna jest od wszelkich przeszkód. Podobnie jak w przypadku części biurowej tą część budynku zaprojektowano i wykonano jako w pełni energooszczędną.

Ciekawym rozwiązaniem projektowym są niewątpliwie drewniane „żyletki” elewacyjne. To tak zwane światło łamacze, które w okresie letnim dodatkowo zabezpieczają budynek przed przegrzaniem promieniami słonecznymi. Dzięki takiemu rozwiązaniu obiekt nie posiada klimatyzacji, co w niewątpliwy sposób podnosi komfort użytkowania budynku a przy okazji daje niecodzienny efekt wizualny wyróżniający budynek.

Podstawowe dane:
- Powierzchnia użytkowa: 1245,88 m2
- część biurowa: 672,77 m2
- hala laboratoryjna: 573,11 m2
- Klasa odporności pożarowej dla budynku: B

Kontakt

Ecologiq grupa Ekoinbud

ul.Geodetów 29

80-298 Gdańsk

Tel. +48 58 304 75 75

E-mail: biuro@ecologiq.pl

 

Oferta ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art.66 §1 kodeksu cywilnego oraz innych właściwych przepisów prawnych. W materiałach reklamowych wykorzystano materiały Domy z Wizją oraz Ekoinbud sp. z o.o