Ecologiq nowoczesne domy prefabrykowane

Energooszczędne budynki
użyteczności publicznej

Sprawdź nasze prefabrykowane obiekty
dla oświaty, służby zdrowia oraz handlu

Zobacz więcej       Zapytaj nas      

Budownictwo modułowe – energooszczędne i ekologiczne

Budynki modułowe – Ecololgiq będąc producentem nowoczesnych budynków prefabrykowanych z drewna projektuje i wykonuje poszczególne sekcje funkcjonalne budynku. Proces ten odbywa się przy dokładnym zbadaniu potrzeb i wymagań inwestora, a oferowane rozwiązania są zoptymalizowane pod względem ekonomicznym i logistycznym pozwalając na ewentualną rozbudowę obiektów w przyszłości. Moduły to elementy w ujęciu prefabrykatów, czyli gotowych, zamkniętych przegród budynku, przygotowanych w kontrolowanych warunkach w nowoczesnej fabryce. Po zakończeniu procesu prefabrykacji, elementy prefabrykowane zostają bezpiecznie przetransportowane na miejsce inwestycji, a następnie składane przez wykwalifikowane ekipy montażowe niezależnie od pory roku.

Budynki energooszczędne – wysoki współczynnik przenikalności ciepła przegród budynku, a także innowacyjne materiały izolacyjne wykorzystywane przy budowie ścian gwarantują obniżenie kosztów ogrzewania naszych budynków nawet o 60% w stosunku do obiektów wznoszonych w technologii murowanej lub żelbetowej. Stosujemy naturalne, oddychające materiały, które pozwalają uniknąć zagrzybienia oraz skraplania pary wodnej na ścianach.

Budynki ekologiczne – Nasze obiekty są w 95% budowane z drewna i materiałów drewnopochodnych. Drewno jest materiałem odnawialnym, występującym naturalnie w przyrodzie. Ze względu na swoje właściwości ekologiczne stanowi dla człowieka najbardziej przyjazny materiał budulcowy. Jednocześnie budowane przez nas obiekty są dyfuzyjnie otwarte, co oznacza, że oddychają razem z jego użytkownikami. Ich konstrukcja nie wymaga schnięcia, co zapobiega tworzenia się wilgoci prowadzącej do rozwoju grzybów i pleśni. Równoczesne przygotowanie i obróbka elementów prefabrykowanych przy zastosowaniu zaawansowanych technologicznie maszyn i programów komputerowych pozwala na znaczne ograniczenie liczby odpadów a nawet ich recykling.

Zalety naszych obiektów


 • Krótki czas realizacjiOpen or Close

  Elementy prefabrykowane powstają w naszej fabryce a ich transport i montaż w miejscu inwestycji odbywa się błyskawicznie, nie będąc silnie uzależnionym od warunków atmosferycznych i pory roku. Dzięki temu budowa obiektu nie wymaga długotrwałego zaangażowania pracowników, kontroli nad wykonawcami, czy też długookresowej ochrony placu budowy.

 • Posadowienie niemal wszędzieOpen or Close

  Budynki modułowe mogą zostać usytułowane nawet w miejscach o problematycznych warunkach glebowych takich, jak tereny podmokłe czy po szkodach górniczych. Ze względu na lekką konstrukcję i posadowienie na gotowej płycie fundamentowej montaż obiektów prefabrykowanych może odbywać się na gruntach o słabej nośności. Nasze budynki są około 10 razy lżejsze od innych, wznoszonych tradycyjną metodą murowaną lub żelbetową. Jednocześnie wykorzystywana przez nas technologia prefabrykacji umożliwia bezproblemowe wykonanie ewentualnej nadbudowy lub rozbudowy istniejących budynków.

 • Nowoczesna estetykaOpen or Close

  Wykorzystując innowacyjną, energooszczędną technologię prefabrykacji, budynki modułowe takie, jak m.in. biurowce, szkoły, przedszkola i żłobki mogą zostać zaprojektowane tak, by wyglądem przypominały budynki murowane. Podczas procesu projektowania umożliwiamy wybór dowolnej formy architektonicznej, bez ograniczeń w stosunku do elewacji zewnętrznej oraz pokrycia dachowego.

 • Komfort użytkownikaOpen or Close

  Zastosowanie ekologicznych włókien drzewnych jako izolacji oraz materiałów drewnopochodnych stanowiących szkielet budynku pozwala na komfortowe użytkowanie ciepłego budynku bez wilgoci technologicznej. Wykorzystywane przez nas materiały izolują efektywnie ściany zewnętrzne i dach budynku w okresie zimowym jednocześnie chroniąc przed ciepłem zewnętrznym latem. Przy całkowitej dyfuzyjności materiału powodującej oddychanie ścian, uzyskujemy najwyższy komfort pomieszczeń wewnątrz obiektu, a powstały klimat sprzyja również alergikom.

 • EnergooszczędnośćOpen or Close

  Stosowane przez nas nowoczesne rozwiązania energooszczędne pozwalają znacznie obniżyć koszty eksploatacji budynku. W stosunku do technologii tradycyjnej, aż czterokrotnie redukujemy opłaty związane z zapotrzebowaniem na energię cieplną.

 • EkologiaOpen or Close

  Dzięki zastosowaniu naturalnych i ekologicznych materiałów budowlanych nasze nowoczesne budynki modułowe oddychają razem z ich użytkownikami emitując do 75% mniej dwutlenku węgla. Chronimy środowisko naturalne, stawiamy na ekologię.

 • PrecyzjaOpen or Close

  W naszej nowoczesnej hali produkcyjnej, wszystkie elementy prefabrykowane obrabiamy z komputerową dokładnością do 1 mm. Wyjątkowa dokładność i precyzja gwarantują najwyższe bezpieczeństwo budynków modułowych.

Kontakt

Ecologiq grupa Ekoinbud

ul.Geodetów 29

80-298 Gdańsk

Tel. +48 58 304 75 75

E-mail: biuro@ecologiq.pl

 

Oferta ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art.66 §1 kodeksu cywilnego oraz innych właściwych przepisów prawnych. W materiałach reklamowych wykorzystano materiały graficzne Ekoinbud Sp. z o.o.