Oferta budowy budynków publicznych

 Home / Oferta

Nowoczesne placówki oświatowe - inwestycja, która się opłaca

Budownictwo modułowe odpowiedzią na wymagania inwestorów.

Jednostki samorządu terytorialnego, spółki państwowe i prywatne firmy będące zainteresowane budową placówek oświatowych łączy jedna potrzeba – otrzymanie wysokiej jakości budynku w możliwie jak najkrótszym czasie, przy możliwie niskich nakładach finansowych. Budownictwo modułowe idealnie spełnia te wymagania.

Żłobki modułowe, a także przedszkola modułowe oferowane przez Ecologiq cechuje: szybki czas budowy, doświadczenie w realizacji oraz ergonomiczne i przemyślane rozwiązania architektoniczne umożliwiające spełnienie potrzeb oświatowo i opiekuńczo wychowawczych w krótkim czasie.

Przedszkola modułowe producent, jakim jest Ecologiq, oferuje nowoczesne, energooszczędne i ekologiczne budynki, które spełniają wszystkie wymagania sanitarne i przeciwpożarowe. Każdy obiekt wyposażony jest w system rekuperacji, czyli wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła, system ogrzewania podłogowego oraz niezbędne instalacje sanitarne i elektryczne. Dzieci przebywają w komfortowych warunkach, które sprzyjają ich zdrowiu i bezpieczeństwu. Jednocześnie wysoko zaawansowany proces produkcji prefabrykatów uwzględniający ekologiczne materiały pochodzenia naturalnego, z jakich wykonane jest każde przedszkole modułowe, czy żłobek modułowy pozwalają na wybudowanie budynku w zaledwie kilka miesięcy.

Energooszczędność wielokrotnie potwierdzona – w świetle przepisów europejskich (m.in. Dyrektywa Unii Europejskiej 2010/31/UE EPBD odnośnie charakterystyki i wydajności energetycznej), budynki oświatowe takie, jak przedszkole energooszczędne, czy żłobek energooszczędny powinny być standardem w nowoczesnym budownictwie użyteczności publicznej. Przepisy prawne dotyczące obniżenia zużycia energii w budynkach, z roku na rok stają się coraz bardziej wymagające. W chwili obecnej budowane przez nas nowoczesne przedszkola, szkoły i żłobki modułowe już spełniają przyszłe normy europejskie mające obowiązywać po 2021 roku. Jednocześnie możliwość zastosowania odpowiednich systemów odnawialnych źródeł energii (np. siłownie wiatrowe, panele fotowoltaiczne) sprawia, że oferowane przez nas budynki modułowe mogą stać się obiektami pasywnymi o bardzo niskim zapotrzebowaniu energetycznym.

Edukacyjny wymiar budynków oświatowych i oświatowo opiekuńczych nie kończy się jedynie na ich funkcji docelowej. Nowoczesne przedszkole ekologiczne lub żłobek ekologiczny ze względu na filozofię obejmującą technologię i materiały, z jakich został wybudowany może w znaczący sposób pomóc w społecznej edukacji lokalnych mieszkańców oraz nowych pokoleń w kontekście ekologii, odnawialnych materiałów naturalnych, czy odnawialnych źródeł energii.

Ecologiq może z dumą pochwalić się największą liczbą zrealizowanych inwestycji oświatowych i oświatowo opiekuńczych w modułowej technologii drewnianej w Polsce. W latach 2015-2018 wybudowaliśmy ponad 30 000 mkw. powierzchni obiektów, w tym energooszczędną szkołę o powierzchni ok. 9 000 mkw. przeznaczoną dla blisko 1000 dzieci. Jest to jeden z największych prefabrykowanych obiektów w drewnianej konstrukcji modułowej w Europie Środkowo-Wschodniej.

Przedszkola

Żłobki

Szkoły

Energooszczędne przedszkole nr 82 w Gdańsku

Kontakt

Ecologiq grupa Ekoinbud

ul.Geodetów 29

80-298 Gdańsk

Tel. +48 58 304 75 75

E-mail: biuro@ecologiq.pl

 

Oferta ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art.66 §1 kodeksu cywilnego oraz innych właściwych przepisów prawnych. W materiałach reklamowych wykorzystano materiały Domy z Wizją oraz Ekoinbud sp. z o.o