+48 58 304 75 75

Energooszczędny budynek biurowy RDLP

 Home / Realizacje / Energooszczędny budynek biurowy RDLP

Energooszczędny budynek biurowy RDLP

Budynek administracyjny przeznaczony jest na cele biurowe Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych. Budynek garażowo – magazynowy został zaprojektowany jako zaplecze garażowo-magazynowe dla budynku administracyjnego.

Budynek zaprojektowano jako dwukondygnacyjny, niepodpiwniczony w kształcie litery T z uwagi na strefy funkcjonalne oraz odpowiednie doświetlenie pomieszczeń. Na planie widać czytelny podział na części budynku. Jest wtopiony w projektowaną na działce zieleń, która tworzy dla niego z jednej strony tło kompozycyjne, a z drugiej wypełnia pustą przestrzeń i wizualnie go pomniejsza. Elewacje wykończone szarą okładziną elewacyjną z płyt włóknowo-cementowych. Odsłonięte belki konstrukcyjne z litego drewna konstrukcyjnego (BSH) stanowią integralną część elewacji, budując silny rytm wertykalny – nawiązują do porządku w jakim drzewa dzielą się przestrzenią, budując strukturę lasu. Ważnym elementem całości założenia jest również kontekst otoczenia działki na której zlokalizowana jest inwestycja – zieleń otaczającego budynek lasu jest integralnym elementem całej kompozycji kubaturowo-kolorystycznej. Pokrycie dachów budynku zielenią oraz drewniane elementy elewacji (belki konstrukcyjne) dodatkowo dopasowują obiekt do sąsiedztwa terenów wypełnionych zielenią.

W obiekcie zaprojektowano odnawialne źródła energii. Wykonane zostaną nie tylko pompy ciepła o pionowym gruntowym wymiennikiem ale i panele fotowoltaiczne. Takie rozwiązania projektowe wraz z energooszczędną technologią dadzą bardzo niskie koszty utrzymania obiektu.

Podstawowe dane:
- Powierzchnia użytkowa: 3 191,04 m2
- Powierzchnia zabudowy: 2 066 m2
- Kubatura: 17 311,4 m3
- Klasa odporności pożarowej: D

Kontakt

Ecologiq grupa Ekoinbud

ul.Geodetów 29

80-298 Gdańsk

Tel. +48 58 304 75 75

E-mail: biuro@ecologiq.pl

 

Oferta ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art.66 §1 kodeksu cywilnego oraz innych właściwych przepisów prawnych. W materiałach reklamowych wykorzystano materiały Domy z Wizją oraz Ekoinbud sp. z o.o