Budynki modułowe - Energooszczędny budynek biurowy RDLP

 Home / Realizacje / Energooszczędny budynek biurowy RDLP

Energooszczędny budynek biurowy Lasów Państwowych

W ramach obiektu Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych zaprojektowaliśmy i wykonujemy budynek biurowy przeznaczony na cele administracyjne wraz z zapleczem garażowo-magazynowym.

Prefabrykowany obiekt z uwagi na wymogi, jakie stawia budownictwo modułowe w kwestii stref funkcjonalnych oraz odpowiedniego doświetlenia pomieszczeń, został zaprojektowany jako dwukondygnacyjny niepodpiwniczony, w kształcie litery T. Budynek biurowy pozostaje wtopiony w projektowaną na działce zieleń, która tworzy dla niego z jednej strony tło kompozycyjne, a z drugiej wypełnia pustą przestrzeń i wizualnie go pomniejsza. Elewacje są wykończone szarą okładziną elewacyjną z płyt włóknowo-cementowych. Jednocześnie odsłonięte belki konstrukcyjne z litego drewna konstrukcyjnego BSH stanowią integralną część elewacji, budując silny rytm wertykalny. Nawiązują one do porządku w jakim drzewa, budując strukturę lasu dzielą się przestrzenią.

Ważnym elementem całości założenia projektowego jest również kontekst otoczenia działki, na której zlokalizowana jest inwestycja. Zieleń otaczającego budynek modułowy lasu jest integralnym elementem całej kompozycji kubaturowo-kolorystycznej. Pokrycie dachów obiektu zielenią oraz drewniane elementy elewacji (belki konstrukcyjne) dodatkowo dopasowują obiekt Lasów Państwowych do otoczenia.

Energooszczędny budynek biurowy Lasów Państwowych został zaprojektowany z uwzględnieniem systemu odnawialnych źródeł energii (OZE), w skład którego wchodzą pompy ciepła z pionowym, gruntowym wymiennikiem oraz panele fotowoltaiczne. Zastosowanie takich rozwiązań projektowych wraz z energooszczędną technologią prefabrykowaną zapewniają wyjątkowo niskie koszty utrzymania prezentowanego nowoczesnego budynku biurowego.

Budynek biurowy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych - podstawowe dane:
- Powierzchnia użytkowa: 3 191,04 m2
- Powierzchnia zabudowy: 2 066 m2
- Kubatura: 17 311,4 m3
- Klasa odporności pożarowej: D

Zapytaj nas o budynki użyteczności publicznej

Zachęcamy do skorzystania z bezpiecznego formularza kontaktowego. Prosimy o wypełnienie wszystkich wymaganych pól, a nasz doradca skontaktuje się z Państwem.

* pola obowiązkowe


Kontakt

Ecologiq grupa Ekoinbud

ul.Geodetów 29

80-298 Gdańsk

Tel. +48 58 304 75 75

E-mail: biuro@ecologiq.pl

 

Oferta ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art.66 §1 kodeksu cywilnego oraz innych właściwych przepisów prawnych. W materiałach reklamowych wykorzystano materiały Domy z Wizją oraz Ekoinbud sp. z o.o