+48 58 304 75 75

Technologia budowy budynków publicznych

 Home / Technologia

Drewniany szkielet

Podstawą naszej technologii energooszczędnej są nowoczesne, lekkie konstrukcje drewniane charakteryzujące się doskonałymi parametrami termicznymi oraz wysoką wytrzymałością i sztywnością. Elementy konstrukcyjne wykonujemy w oparciu o drewno lite KVH oraz klejone warstwowo LVL. Ze względu na swoje właściwości, materiały te nie podlegając pęknięciom ani odkształceniom, pozostają odporne na uszkodzenia, grzyby i insekty.

Ekologiczna izolacja

Budując domy szkieletowe, w naszej technologii stosujemy ekologiczne i energooszczędne materiały izolacyjne STEICO wytwarzane z naturalnych włókien drzewnych. Ich cechą charakterystyczną jest pełna dyfuzyjność powodująca „oddychanie” ścian, przez co uzyskujemy wysoki komfort pomieszczeń i ekologiczny mikroklimat. W przypadku izolacji dachu stosujemy ocieplenie nakrokwiowe, które pozwala na zatrzymanie ciepła w budynku oraz ochronę przed silnym wiatrem.

Wykorzystywane materiały efektywnie izolują ściany zewnętrzne i dach budynku w okresie zimowym i chronią przed ciepłem zewnętrznym latem powodując znaczne oszczędności związane z ogrzewaniem i wychładzaniem budynku. Energooszczędność naszych budynków potwierdza niski współczynnik przenikania ciepła U<0,14 W/m²K.

Brak wilgoci

Budowane przez Ecologiq domy z prefabrykatów, od wewnętrznej strony konstrukcji posiadają ścianę techniczną, która pozwala na szczelne rozmieszczenie instalacji elektrycznych, wodno-kanalizacyjnych, alarmowych i innych. Wykorzystywana w naszych budynkach aktywna folia paroizolacyjna gwarantuje poprawną blokadę pary wodnej przy zmieniających się warunkach temperaturowych i wilgotnościowych wewnątrz i na zewnątrz obiektu. W rezultacie cała konstrukcja budynku jest trwale chroniona przed szkodami budowlanymi powodowanymi przez wilgoć.

Oferowane przez nas budynki publiczne
posiadają niski współczynnik przenikania ciepła U < 0,14 W/m²K.

Produkcja Oferta

Ściana zewnętrzna z attyką oraz fragmentem stropodachu, ściana zewnętrzna oraz strop międzykondygnacyjny

 • niski współczynnik przenikania ciepła U< 0,12 W/m²K
  Niska wartość współczynnika U oznacza, że ubytki ciepła są bardzo małe, co powoduje utrzymywanie stałej temperatury wewnątrz budynku.
 • materiały termoizolacyjne z naturalnego włókna drzewnego
  Stosowane w naszej technologii materiały efektywnie izolują ściany zewnętrzne i dach budynku w okresie zimowym oraz chronią przed promieniami słonecznymi w lecie.
 • konstrukcja nośna z certyfikowanego drewna klejonego warstwowo LVL, BSH, KVH oraz belek dwuteowych
  Ze względu na swoje wyjątkowe właściwości wytrzymałościowe materiały te nie podlegają pęknięciom ani odkształceniom, są odporne na uszkodzenia, jednocześnie są niepodatne na grzyby i insekty.
 • węższe, cieplejsze i zdrowsze niż ściany murowane
  Dodatkowa powierzchnia użytkowa przy znacznie lepszych parametrach izolacyjnych.
 • wyjątkowo wytrzymałe płyty gipsowo-włóknowe
  Usztywniają konstrukcję budynku, są produkowane z gipsu i włókien celulozy. Ten wysokiej jakości materiał budowlany zapewnia ochronę przeciwpożarową oraz izolację cieplną i dźwiękową a także charakteryzuje się wysoką wytrzymałością mechaniczną.
Budynki użyteczności publicznej opis dachu
Budynki użyteczności publicznej ściana zewnętrzna
Budynki użyteczności publicznej strop międzykondygnacyjny

Wykorzystywane materiały

Poniżej linki do filmów firmy STEICO przedstawiające testy stosowanych materiałów budowlanych:

Ecologiq Steico izolacje ekologiczne

Ecologiq

 •   BIURO
       ul. Geodetów 29
       80-298 Gdańsk
 •   +48 58 304 75 75
 •   +48 58 304 75 75
 •   info@ecologiq.pl

 

Oferta ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art.66 §1 kodeksu cywilnego oraz innych właściwych przepisów prawnych. W materiałach reklamowych wykorzystano materiały Domy z Wizją oraz Ekoinbud sp. z o.o