Aktualności

 Home / Aktualności
Logo Ecologiq

Działamy w Pruszczu Gdańskim!

Dla wspólnej inwestycji w partnerstwie Gminy Pruszcz Gdański oraz Fundacji Pozytywne Inicjatywy budujemy przedszkole modułowe w Juszkowie. Nowoczesny obiekt o pow. 877 m2 zapewni opiekę dla 200 dzieci


Więcej informacji Marzec 2023
Logo Ecologiq

Budujemy kolejne Centrum opiekuńczo-mieszkalne

W ramach rządowego programu realizujemy budowę COM w Rumi (woj. pomorskie). Budynek modułowy o powierzchni użytkowej 413 m2 zapewni wsparcie i opiekę 23 osobom niepełnosprawnym, w tym 15 na pobyt dzienny oraz 8 na pobyt całodobowy.


Więcej informacji
Logo Ecologiq

Aktywnie działamy

Realizacja kolejnego, energooszczędnego domu z prefabrykatów przebiega nadzwyczaj sprawnie. Zakończyliśmy montaż prefabrykatów i stolarki okiennej. W najbliższych dniach wykonamy tynki i pokrycie dachowe.


Więcej informacji
Logo Ecologiq

Na podstawie własnego projektu wykonujemy przedszkole modułowe wraz z oddziałem żłobkowym dla gminy Trzebiel (woj. lubuskie).

Nowoczesny budynek oświatowy pomieści 125 przedszkolaków w pięciu oddziałach przedszkolnych oraz 40 najmłodszych w dwóch oddziałach żłobkowych.


Więcej informacji Luty 2023
Logo Ecologiq

Podpisaliśmy umowę na zaprojektowanie i budowę biblioteki na Białołęce.

W ramach inwestycji zobowiązaliśmy się do stworzenia projektu i wybudowania biblioteki w Choszczówce w zaledwie 10 miesięcy. Nowy budynek zastąpi dotychczasową bibliotekę, która została zamknięta ze względu na zły stan techniczny obiektu.


Więcej informacji Styczeń 2023
Logo Ecologiq

Następny dom prefabrykowany na ukończeniu!

Kończymy realizację domu modułowego Chwaszczynie (powiat kartuski). Dom o powierzchni 150 m² został posadowiony na niewielkim wzniesieniu w spokojnej okolicy otoczonej lasem. Realizacja budynku przebiegła na podstawie własnego projektu Tradycyjny.


Więcej informacji
Logo Ecologiq

Aktywnie działamy w gminie Tłuszcz (mazowieckie).

Realizujemy budowę Centrum opiekuńczo-mieszkalnego dla dorosłych osób niepełnosprawnych. Obiekt będzie złożony z dwóch części: wspólnej oraz mieszkalnej zapewniając wsparcie 14 osobom niepełnosprawnym na pobyt dzienny oraz 6 osobom niepełnosprawnym na pobyt całodobowy.


Więcej informacji
Logo Ecologiq

Kolejny dom prefabrykowany na ukończeniu!

Kończymy realizację kolejnego domu modułowego w Gdańsku. W budynku o powierzchni użytkowej 245,5 m² znajdują się: wiatrołap, garaż dwustanowiskowy, pomieszczenie techniczne, gabinet, kuchnia, spiżarnia, jadalnia, salon, 3 łazienki, sypialnia wraz z garderobą, 2 pokoje, schowek oraz pralnia.


Więcej informacji Grudzień 2022
Logo Ecologiq

Finiszujemy z budową kolejnego domu modułowego z użytkowym poddaszem.

Budowany w gminie Pruszcz Gdański dom jednorodzinny o pow. użytkowej 111 m² zawiera przestronny salon połączony z jadalnią, kuchnię, łazienkę, wiatrołap oraz trzy sypialnie. Poddasze zawiera użytkową przestrzeń otwartą - do ewentualnej, późniejszej aranżacji.


Więcej informacji
Logo Ecologiq

Podpisaliśmy umowę na projektowanie i budowę inwestycji w Borkowie.

Na zlecenie gminy Pruszcz Pomorski przystąpimy do rozbudowy przedszkola przy ul. Akacjowej w Borkowie. W ramach inwestycji powstaną cztery dodatkowe sale, w których będą mogły być prowadzone zajęcia dla 100 dzieci.


Więcej informacji
Logo Ecologiq

Rozbudowujemy szpital!

Podpisaliśmy umowę na rozbudowę pomieszczeń szpitala na potrzeby Izby Przyjęć i zespołu pracowni w Ostródzie. Naszym zadaniem, oprócz wybudowania nowego budynku z całą infrastruktura techniczną i zagospodarowaniem terenu będzie również dostawa i montaż jego wyposażenia.


Więcej informacji Listopad 2022
Logo Ecologiq

Kolejna inwestycja przed nami!

W gminie Siennica Różana projektujemy i będziemy wykonywać inwestycję polegająca na budowie czterooddziałowego przedszkola modułowego wraz z jednooddziałowym żłobkiem. Inwestycja zostanie zrealizowana w systemie „zaprojektuj i wybuduj” w przeciągu 28 miesięcy od dnia podpisania umowy.


Więcej informacji Październik 2022
Logo Ecologiq

Działamy przy budynku biurowego dla Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie!

Wcześniej stworzyliśmy dokumentację projektową, teraz jako podwykonawca realizujemy modułową konstrukcję drewnianą budynku biurowego.


Więcej informacji
Logo Ecologiq

Budujemy na niemieckiej wyspie Pellworm

Na niemieckiej wyspie Pellworm realizujemy inwestycję polegająca na przebudowie budynku wielolokalowego.


Więcej informacji
Logo Ecologiq

Przed nami kolejna misja!

Tym razem nasze zadanie będzie polegało na opracowaniu dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla rozbudowy i modernizacji przedszkola samorządowego w Starych Jabłonkach (gm. Ostróda). W ramach projektu zobowiązaliśmy się także do uzyskania wszelkich decyzji administracyjnych, opinii i uzgodnień niezbędnych do realizacji inwestycji.


Więcej informacji Wrzesień 2022
Logo Ecologiq

Działamy przy budowie kolejnego domu prefabrykowanego pod Gdańskiem.

W chwili obecnej w gminie Przywidz montujemy modułowy dom z użytkowym poddaszem o pow. użytkowej 128 m2. Budynek posiada również piwnicę, która mieści dwustanowiskowy garaż.


Więcej informacji Sierpień 2022
Logo Ecologiq

Działamy w Trójmieście!

W powiecie gdańskim realizujemy budowę kolejnego nowoczesnego domu modułowego, tym razem na podstawie projektu Rodzinny. Prefabrykowany dom z użytkowym poddaszem o łącznej powierzchni 144 m2 składający się z dwóch lokali będzie użytkowany przez osobę starszą oraz kilkuosobową rodzinę.


Więcej informacji
Logo Ecologiq

Kończymy kolejną inwestycję!

W warszawskiej dzielnicy Ursus wybudowaliśmy siedmiodziałowy żłobek modułowy dla 175 dzieci. Nowoczesna placówka została wyposażona w odnawialne źródła energii (panele fotowoltaiczne i pompa ciepła), które w znacznym stopniu pokryją zapotrzebowanie budynku na ciepłą wodę i energię elektryczną.


Więcej informacji Lipiec 2022
Logo Ecologiq

Nowa inwestycja przed nami!

W Zegrzu (gm. Serock) rozbudowujemy budynek przedszkola celem dostosowania go na potrzeby żłobka oraz dobudowujemy nową część przedszkolną. W nowej części przedszkolnej będą funkcjonować cztery sale dydaktyczne natomiast część żłobkowa zostanie przystosowana na przyjęcie 28 dzieci.


Więcej informacji
Logo Ecologiq

Rozbudowa Zespołu Kształcenia i Wychowania w Stężycy na ukończeniu.

Dobudowany przez nas energooszczędny, trzykondygnacyjny budynek modułowy mieści 10 klas lekcyjnych, gabinety specjalistyczne i przedmiotowe, pomieszczenia administracyjne oraz strefę treningową z zapleczem sanitarnym.


Więcej informacji Czerwiec 2022
Logo Ecologiq

Kolejna realizacja domu na Kaszubach!

W gm. Parchowo budujemy dom z użytkowym poddaszem o pow. użytkowej 161 m².

Projekt budynku powstał w zaprzyjaźnionej pracowni architektonicznej Pani Beaty Jurago z Gdańska.


Szczegółowe informacje dotyczące inwestycji
Logo Ecologiq

Rozbudowa szkoły w Bartągu prawie skończona!

Zaprojektowaliśmy i przeprowadziliśmy rozbudowę szkoły podstawowej w Rusi (filia w Bartągu). W nowym skrzydle szkoły znajduje się miejsce dla 384 uczniów.


Czytaj więcej
Logo Ecologiq

Podpisanie umowy na rozbudowę ZSO nr 2 w Gdańsku!

Przedmiotem inwestycji jest budowa nowoczesnej szkoły modułowej dla 400 uczniów. Budynek będzie przeznaczony pod nauczanie początkowe, czyli klasy 0-III. W sumie powstanie 16 sal dydaktycznych oraz niezbędne pomieszczenia administracyjne, sanitarne i kuchenne.


Czytaj więcej Maj 2022
Logo Ecologiq

Działamy przy rozbudowie szkoły podstawowej nr 6 w Rumi.

Budujemy nowe, trzypoziomowe skrzydło, które będzie zawierało m.in. sale lekcyjne, pomieszczenia do rewalidacji, sanitariaty oraz świetlicę. Zakończyliśmy prace ziemne i fundamentowe. Trwa budowa pierwszego poziomu nowego skrzydła.


Czytaj więcej
Logo Ecologiq

Inwestycja w Potęgowie na ukończeniu!

Jesteśmy w trakcie odbioru budynku zespołu przedszkolno-żłobkowego w Potęgowie. Ze względu na pandemię Covid-19 oraz agresję rosyjską na Ukrainę termin ten wydłużył się aż o 4 miesiące.


Czytaj więcej Kwiecień 2022
Logo Ecologiq

Zespół przedszkolno-żłobkowy w Świebodzinie.

W woj. lubuskim powstaje sześciooddziałowe przedszkole z trzyoddziałowym żłobkiem łącznie dla 210 dzieci. Jako podwykonawca jesteśmy odpowiedzialni za produkcję i montaż drewnianych elementów prefabrykowanych.


Czytaj więcej Marzec 2022
Logo Ecologiq

Uroczyste otwarcie Kancelarii Leśnictwa Przeczno i Sarnopol

W ubiegłym tygodniu miało miejsce oficjalnie otwarcie modułowej Kancelarii wybudowanej na potrzeby Leśnictwa Sarnopol i Leśnictwa Przeczno.


W uroczystości udział wzięli m.in. naczelnicy i dyrektorzy z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie, przedstawiciel firmy STEICO, wójt gminy Bierzwnik oraz nadleśniczy wspólnie z pracownikami Nadleśnictwa Bierzwnik.


Czytaj więcej
Logo Ecologiq

Budujemy Centrum opiekuńczo-mieszkalne

W gminie Tłuszcz rozpoczynamy budowę energooszczędnego budynku modułowego Centrum opiekuńczo-mieszkalnego o powierzchni 567 m2. Nowy obiekt zapewni wsparcie i opiekę 14 osobom niepełnosprawnym na pobyt dzienny oraz 6 osobom niepełnosprawnym na pobyt całodobowy.


Czytaj więcej
Logo Ecologiq

Aktywnie działamy na warszawskim Bemowie

Prefabrykowany budynek zespołu przedszkolno-żłobkowego już wybudowany. Działamy wewnątrz.


Czytaj więcej
Logo Ecologiq

Działamy na warszawski Bemowie!

Trwają prace przy budowie zespołu przedszkolno-żłobkowego przeznaczonego łącznie na 250 dzieci. W chwili obecnej kończymy montaż parteru przedszkola. Placówka powstanie w miejscu aktualnie działającego przedszkola nr 320


Czytaj więcej Luty 2022
Logo Ecologiq

Przedszkole z oddziałami żłobkowymi w Elblągu - finisz.

W ciągu zaledwie kilku miesięcy w miejscu przestarzałego obiektu przedszkolnego z lat siedemdziesiątych ubiegłego stulecia postawiliśmy nowoczesny, w pełni energooszczędny i ekologiczny budynek oświatowy.


Czytaj więcej
Logo Ecologiq

Działamy w Łomiankach.

Parter szkoły modułowej już prawie jest gotowy. To samo dotyczy sali gimnastycznej, która powstaje w technologii murowanej.


Czytaj więcej Styczeń 2022
Logo Ecologiq

Kolejny dom modułowy prawie skończony!

W Trójmieście budujemy dom na podstawie projektu indywidualnego, który został dostarczony przez inwestora i zaadaptowany do naszej energooszczędnej technologii prefabrykacji.


Czytaj więcej
Logo Ecologiq

Przedszkole modułowe z oddziałami żłobkowymi w Elblągu prawie gotowe!

Już za chwilę 210 dzieci w wieku żłobkowym i przedszkolnym będzie mogło skorzystać z energooszczędnego budynku oświatowego w Elblągu. W chwili obecnej trwają prace odbiorowe, którym towarzyszą finalizacje prac wokół budynku.


Sprawdźcie szczegóły inwestycji
Logo Ecologiq

Aktywnie działamy w Łomiankach.

Prace przy budowie nowoczesnej szkoły modułowej idą pełną parą. Dokładamy wszelkich starań, aby obiekt był gotowy na przyjęcie 230 dzieci w kolejnym roku szkolnym.


Sprawdźcie nasze postępy Grudzień 2021
Logo Ecologiq

Kontynuujemy prace w Bemowie.

Budowa przedszkola modułowego z oddziałami żłobkowymi przebiega bardzo sprawnie. Instalacje podposadzkowe wraz z wymianą niekorzystnych gruntów za nami. Teraz tylko warstwa izolacyjna (energooszczędna płyta fundamentowa), zbrojenie i zalewamy!


Sprawdźcie nasze postępy
Logo Ecologiq

Budujemy zespół przedszkolno-żłobkowy w Warszawie.

Realizujemy budowę nowoczesnego przedszkola i żłobka modułowego dla 250 milusińskich. Obiekt będzie się składał z sześciu oddziałów przedszkolnych oraz czterech żłobkowych. Budynek powstanie w miejscu istniejącego przedszkola nr 320.


Zobacz więcej Listopad 2021
Logo Ecologiq

Kolejny budynek modułowy postawiony!

W Gdańsku przy ul. Ptasiej wybudowaliśmy zaprojektowany przez naszą pracownię budynek użyteczności publicznej obejmujący przedszkole modułowe, poradnię psychologiczno-pedagogiczną oraz przestrzeń biurową. Na najniższej kondygnacji umieściliśmy garaż dla samochodów osobowych.


Zobacz więcej
Logo Ecologiq

Gdańskie żłobki powstają jak grzyby po deszczu.

Już trzy z pięciu budynków modułowych są gotowe i wykorzystywane przez naszych milusińskich. Pozostałe dwa obiekty są na ukończeniu. Sprawdźcie najświeższe zdjęcia z ich realizacji


Zobacz więcej Październik 2021
Logo Ecologiq

Działamy w warmińsko-mazurskim!

Na Mazurach rozpoczęliśmy budowę nowoczesnego domu modułowego z przeznaczeniem na tradycyjną pracownię zielarską. Poza pomieszczeniami mieszkalnymi zaprojektowaliśmy tłocznię oleju, salę wielofunkcyjną oraz pakowalnię i suszarnię na potrzeby przerabiania ziół i nasion.


Zobacz więcej
Logo Ecologiq

Rozbudowa Zespołu Kształcenia i Wychowania w Stężycy przebiega nadzwyczaj sprawnie!

W chwili obecnej nowy budynek szkoły podstawowej jest już zamknięty, a prace wewnątrz idą pełną parą. Jednocześnie odświeżyliśmy dotychczasowy obiekt szkolny i zainstalowaliśmy na nim system fotowoltaiki, który w znacznym stopniu pokryje zapotrzebowanie na energię elektryczną całego budynku.


Zobacz więcej Wrzesień 2021
Logo Ecologiq

Działamy w Trójmieście!

W Gdańsku rozpoczęliśmy budowę kolejnego nowoczesnego domu modułowego, tym razem na podstawie projektu indywidualnego, który został dostarczony przez inwestora i zaadaptowany do naszej energooszczędnej technologii prefabrykacji.


Zobacz więcej
Logo Ecologiq

Działamy w Trójmieście!

W Gdańsku rozpoczęliśmy budowę kolejnego nowoczesnego domu modułowego, tym razem na podstawie projektu indywidualnego, który został dostarczony przez inwestora i zaadaptowany do naszej energooszczędnej technologii prefabrykacji.


Zobacz więcej
Logo Ecologiq

Budujemy żłobek na warszawskiej Woli.

Projektujemy i realizujemy budowę nowoczesnego żłobka modułowego dla 150 milusińskich. Obiekt będzie się składał z sześciu sal zajęć, pomieszczeń administracyjnych, szatni oraz zaplecza kuchennego. Przy budynku powstaną także dwa place zabaw. Na realizację inwestycji mamy zaledwie 18 miesięcy – trzymajcie kciuki!


Zobacz więcej
Logo Ecologiq

Budujemy pod Trójmiastem.

W okolicach Żukowa rozpoczęliśmy budowę kolejnego nowoczesnego domu modułowego na bazie naszego najnowszego projektu Komfortowy. Dokładamy wszelkich starań, aby inwestor mógł się wprowadzić jeszcze na jesieni.


Zobacz więcej Sierpień 2021
Logo Ecologiq

Nowa realizacja domu jednorodzinnego rozpoczęta.

W Gdańsku rozpoczęliśmy budowę kolejnego nowoczesnego domu modułowego na bazie naszego projektu Estetyczny. Roboty ziemne już za nami, chociaż nie było łatwo ze względu na złożone ukształtowanie terenu.


Zobacz więcej <
Logo Ecologiq

Finiszujemy w Krakowie!

Drugi etap międzynarodowej szkoły Cambridge za nami. Spokojne umeblowanie i dzieciaki startują od września. Energooszczędnie i ekologicznie.


Zobacz więcej Lipiec 2021
Logo Ecologiq

Rozpoczynamy kolejną realizację budynku prefabrykowanego w Stężycy.

Tym razem jest to rozbudowa Zespołu Kształcenia i Wychowania o nowoczesny budynek szkoły podstawowej z 10 pomieszczeniami dydaktycznymi oraz salę treningową.


Zobacz więcej Czerwiec 2021
Logo Ecologiq

Rozbudowa szkoły podstawowej w Rumi.

W powiecie wejherowskim, w naszej energooszczędnej technologii prefabrykowanej, dobudowujemy trzykondygnacyjny budynek oświatowy, który poprawiając komfort nauki pozwoli uczniom wrócić do trybu jednozmianowego.


Zobacz więcej
Logo Ecologiq

Rozbudowa szkoły podstawowej w Bartągu.

W powiecie olsztyńskim, w naszej energooszczędnej technologii prefabrykowanej projektujemy i będziemy realizować rozbudowę budynku oświatowego. Stworzymy łącznie miejsca szkolne dla 384 uczniów.


Zobacz więcej
Logo Ecologiq

Kończymy energooszczędny dom w gminie Stężyca.

Rozpoczęliśmy montaż okien oraz pokrycia dachowego.


Zobacz więcej
Logo Ecologiq

Aktywnie działamy w gminie Kolbudy.

Kolejny etap montażu jednorodzinnego domu energooszczędnego z prefabrykatów gotowy.


Zobacz więcej Maj 2021
Logo Ecologiq

Realizujemy II etap budowy międzynarodowej szkoły Cracow International School.

W nowej części budynku znajduje się 5 sal dydaktycznych, cześć administracyjna z szatnią oraz sala rekreacyjna.


Zobacz więcej Kwiecień 2021
Logo Ecologiq

Pierwszy z pięciu gdańskich żłobków ukończony.

Realizacja kolejnego, energooszczędnego domu z prefabrykatów przebiega nadzwyczaj sprawnie. Jesteśmy po montażu prefabrykatów i stolarki otworowej. W najbliższych dniach wykonamy tynki i pokrycie dachowe.


Zobacz więcej
Logo Ecologiq

Aktywnie działamy w Czpielsku.

Realizacja kolejnego, energooszczędnego domu z prefabrykatów przebiega nadzwyczaj sprawnie. Jesteśmy po montażu prefabrykatów i stolarki otworowej. W najbliższych dniach wykonamy tynki i pokrycie dachowe.


Zobacz więcej
Logo Ecologiq

Rozpoczynamy montaż kolejnego domu energooszczędnego.

W gminie Stężyca (powiat kartuski) realizujemy budowę kolejnego domu parterowego z prefabrykatów. Budynek posadowiliśmy na energooszczędnej płycie fundamentowej = 20 cm izolacji od gruntu na płytach termoizolacyjnych EPS Hydro.


Zobacz więcej
Logo Ecologiq

Budynek laboratorium na ukończeniu.

Prace w gdańskim budynku biurowym CBR dobiegają końca - w trakcie procedury odbiorowe. Inwestor powoli urządza się w swojej nowej siedzibie.


Zobacz więcej
Logo Ecologiq

Nowa realizacja domu energooszczędnego pod Trójmiastem.

Równolegle do budowy placówek oświatowych realizujemy budowę dwukondygnacyjnego domu jednorodzinnego o powierzchni użytkowej 127 m². Pełna prefabrykacja, wysoka energooszczędność i oczywiście ekologia.


Zobacz więcej Luty 2021
Logo Ecologiq

Aktywnie działamy w Gdańsku!

Pomimo obfitych opadów śniegu nie zwalniamy tempa. Energooszczędny budynek Centrum badawczo-rozwojowego jest już na ukończeniu.


Zobacz więcej
Logo Ecologiq

Dla wspólnej inwestycji w partnerstwie Miasta Gdańsk i Fundacji Pozytywne Inicjatywy realizujemy gdańskie żłobki!

W chwili obecnej trwają prace na 3 obiektach. Każdy z nich przygotowany będzie na obsługę 100 milusińskich. Budynki powstają oczywiście w naszej energooszczędnej technologii z prefabrykatów drewnianych. Dokładamy wszelkich starań, by dzieci wychowywały się w zdrowych, ekologicznych warunkach.


Zobacz więcej Styczeń 2021
Logo Ecologiq

Nowy rok, nowa realizacja!

Tym razem będzie to budynek oświatowy w Elblągu, który pomieści sześć oddziałów przedszkolnych oraz trzy żłobkowe. Obiekt powstanie w miejscu istniejącego przedszkola, a zakończenie jego realizacji planowane jest na końcówkę tego roku.


Zobacz więcej
Logo Ecologiq

Nasz domek letniskowy bez pozwolenia w nowym wydaniu.

Nasz zespół projektowy stanął na wysokości zadania i zaprojektował nowy wariant domku rekreacyjnego FreeDOM. W chwili obecnej budynek jest dostępny w dwóch wariantach: A - salon z aneksem kuchennym oraz B – wydzielona kuchnia i pokój.


Zobacz więcej Grudzień 2020
Logo Ecologiq

Kolejna realizacja ukończona

Tym razem zbudowaliśmy dwa energooszczędne budynki modułowe: dom jednorodzinny oraz budynek biurowy w Gdyni


Więcej informacji oraz zdjęć Listopad 2020
Logo Ecologiq

Mamy to!!!

Zostaliśmy laureatem konkursu „Projekt z klimatem” ogłoszonego przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska!


Zwyciężyliśmy w kategorii Obiekty Użyteczności Publicznej za realizację budynku oświatowego w miejscowości Blizne Łaszczyńskiego pod Warszawą. Energooszczędny budynek szkolny o powierzchni ponad 4000 m2 jest pozbawiony jakiejkolwiek emisji zanieczyszczeń gazowych i pyłowych. Zapewniliśmy również dogodne warunki akustyczne. Wykorzystując nowoczesne rozwiązania wyeliminowaliśmy problem hałasu i wibracji, co zdecydowanie podniosło komfort użytkowania budynku.


Zwyciężyliśmy w kategorii Obiekty Użyteczności Publicznej za realizację budynku oświatowego w miejscowości Blizne Łaszczyńskiego pod Warszawą. Energooszczędny budynek szkolny o powierzchni ponad 4000 m2 jest pozbawiony jakiejkolwiek emisji zanieczyszczeń gazowych i pyłowych. Zapewniliśmy również dogodne warunki akustyczne. Wykorzystując nowoczesne rozwiązania wyeliminowaliśmy problem hałasu i wibracji, co zdecydowanie podniosło komfort użytkowania budynku.


Więcej informacji oraz zdjęć
Logo Ecologiq

Kolejne wyzwanie przed nami

Podejmujemy się niebagatelnej realizacji pod Warszawą. Będzie to budynek energooszczędnej, publicznej szkoły podstawowej z oddziałami integracyjnymi w Łomiankach. Zabieramy się do działania!


Logo Ecologiq

Zostaliśmy docenieni!

W ostatnim czasie Pani wiceprezydent Warszawy oraz burmistrzowie dzielnic Bemowo i Ursus odwiedzili realizację w podmiejskiej dzielnicy Włochy. Aktywnie działamy przy budowie sześciodziałowego żłobka.


Logo Ecologiq

Nowoczesny budynek biurowy dla Lasów Państwowych gotowy

Prace budowlane, wraz ze skomplikowanymi robotami ziemnym w Oleśnicy Śląskiej trwały niecałe 12 miesięcy, natomiast sam montaż zajął nam zaledwie kilka tygodni.


Więcej informacji oraz zdjęć Październik 2020
Logo Ecologiq

Wiceprezydent Warszawy, Renata Kaznowska z wizytą na placu budowy

Nasza technologia podziwiana przez Panią wiceprezydent Warszawy oraz burmistrzów dzielnic Bemowo i Ursus. Aktywnie działamy przy budowie sześciodziałowego żłobka w podmiejskiej dzielnicy Włochy.

Logo Ecologiq

Aktywnie działamy przy realizacji domu w Juszkowie

Przypominamy, że realizacja odbywa się na bazie projektu Wygodny. Sprawdźcie nasze postępy


Czytaj więcej
Logo Ecologiq

Nowy projekt

Projekt nowoczesnego domu energooszczędnego Przytulny z możliwością ciekawej aranżacji poddasza.


Na parterze zaprojektowaliśmy obszerny hol, sypialnię, dużą łazienkę, pomieszczenie techniczne oraz otwartą przestrzeń dzienną łączącą w sobie funkcję kuchni, jadalni oraz salonu. Użytkowe poddasze zapewnia zaaranżowanie dwóch dodatkowych pokoi wraz z wygodnym korytarzem pełniącym rolę garderoby lub magazynu.


W ramach projektu umożliwiamy wybór jednej z dwóch dostępnych opcji: budynek parterowy lub z poddaszem do aranżacji. Rzuty oraz pozostałe informacje znajdziecie na naszej stronie:


Czytaj więcej
Logo Ecologiq

No i gotowe – obietnica dotrzymana!

Pierwszego września część warszawskich uczniów rozpoczęła naukę w nowoczesnym i energooszczędnym budynku prestiżowych szkół Pro Futuro. Zdobywanie wiedzy w ekologicznych warunkach z pewnością będzie dużo przyjemniejsze.


Czytaj więcej Wrzesień 2020
Logo Ecologiq

Działamy w Trójmieście

W samym sercu Gdańska prowadzimy prace nad kolejnym budynkiem. Obiekt o powierzchni ok 2 000 mkw. będzie trzykondygnacyjnym budyniem laboratoryjnym.


Zaprojektowaliśmy i oczywiście wykonujemy go w standardzie energooszczędnym.


Czytaj więcej
Logo Ecologiq

Nadleśnictwo Stuposiany – finał

dowa budynku biurowego dla Lasów Państwowych w sercu Bieszczad dobiegła końca. Koniecznie sprawdźcie fotorelację z tej realizacji nowoczesnego, energooszczędnego budynku biurowego.


Czytaj więcej Sierpień 2020
Logo Ecologiq

Realizacja budynków komunalnych w Warszawie

Budujemy kompleks czterech energooszczędnych budynków modułowych dla miasta stołecznego Warszawy. Nowoczesne budynki modułowe wyposażyliśmy w instalację fotowoltaiczną, system wentylacji mechanicznej z rekuperacją oraz centralne ogrzewanie podłogowe zasilane kotłem gazowym.


Czytaj więcej
Logo Ecologiq

Prace w Warszawie na zaawansowanym poziomie.

Realizacja szkoły podstawowej o powierzchni 3000 mkw na Bemowie odbywa się zgodnie z harmonogramem. Na miejscu pracują dwie ekipy montażowo-wykończeniowe, które sprawnie przeprowadzają wszelkie prace.


Czytaj więcej Lipiec 2020
Logo Ecologiq

Nam też udało się pomóc!

#PosiłekZaWysiłek to akcja, której celem był zakup i dostarczenie ciepłych posiłków dla pracowników gdańskich szpitali oraz samotnych seniorów. W pierwszych miesiącach pandemii udało się zakupić i dostarczyć 10 tys. dwudaniowych obiadów i tym samym uratować wiele miejsc pracy w lokalnych firmach gastronomicznych.


Czytaj więcej
Logo Ecologiq

To będzie urokliwy dom energooszczędny!

Rozpoczynamy prace zbrojeniowe pod wylanie płyty fundamentowej domu z użytkowym poddaszem o powierzchni użytkowej 104 mkw. Realizacja budynku odbędzie się na podstawie ciekawego projektu Wygodny pochodzącego z naszej pracowni projektowej.


Czytaj więcej
Logo Ecologiq

Optymalizujemy naszą technologię.

W minionych tygodniach w naszym Centrum Badawczo-Rozwojowym, w temperaturze 800-1000oC testowaliśmy ścianę Rei 120, czyli odporną na działanie ognia przez 2 godziny. Równolegle do badań nad odpornością ogniową pracowaliśmy nad rozwiązaniami poprawiającymi m.in. szczelność.


Czerwiec 2020
Logo Ecologiq

Nowy projekt nowoczesnego domu energooszczędnego.

Optymalny - to nazwa naszego najnowszego projektu domu jednorodzinnego z użytkowym poddaszem. Budynek w zupełności spełnia potrzeby 3-4 osobowej rodziny zapewniając przy tym bardzo niskie koszty eksploatacji.


Czytaj więcej Czerwiec 2020
Logo Ecologiq

Projektujemy żłobek dwuoddziałowy.

Interesująca koncepcja projektu małego żłobka modułowego dla jednego z naszych klientów. Budynek o powierzchni ok 230 mkw. jest świetnym rozwiązaniem dla mniejszych gmin czy małych biznesów.


Czytaj więcej
Logo Ecologiq

W Warszawie też sprawnie działamy!

Dokładamy wszelkich starań, aby w nowym roku szkolnym uczniowie mogli wrócić normalnie do szkoły…trzymamy kciuki!


Czytaj więcej Maj 2020
Logo Ecologiq

Zaawansowane prace w Bieszczadach.

Zmierzamy ku końcowi prac montażowo-budowlanych związanych z realizacją nowoczesnego budynku biurowego w Stuposianach. Jesteśmy dumni, że mimo budowy oddalonej prawie 900 km od naszej siedziby oraz problemami związanymi z pandemią prace idą zgodnie z planem i terminem.


Czytaj więcej
Logo Ecologiq

Realizacja domu wielorodzinnego w Niemczech.

Rozpoczęliśmy budowę domu wielorodzinnego przeznaczonego na wynajem. Stawiamy dwie kondygnacje z prefabrykatów drewnianych na kondygnacji żelbetowej.


Czytaj więcej
Logo Ecologiq

Tymczasem w Gdańsku finiszujemy

Elewacja wykonana z tynków strukturalnych została specjalnie dobrana do koloru połaci dachu i stolarki okiennej. Zwróćcie uwagę na granatowe drzwi, które współgrają z całą kolorystyką i tylko delikatnie odróżniają się od reszty. Wyjątkowy efekt!


Czytaj więcej
Logo Ecologiq

Nietuzinkowy projekt w Warszawie

Cieszymy się, że w tych trudnych czasach, tak ambitnie możemy realizować nowy obiekt. Tym razem jest to szkoła podstawowa na Bemowie. Ten nowoczesny, trzykondygnacyjny budynek, który liczy blisko 3000 mkw. będzie przeznaczony dla kilkuset warszawskich dzieci. Całość realizacji, jak zawsze, zaprojektowaliśmy i wykonujemy w reżimie wysokiej energooszczędności, gdyż dbamy o środowisko. Mimo, że prace montażowe rozpoczęliśmy na początku marca, pierwsze etapy planujemy oddać już we wrześniu! Działamy sprawnie, energooszczędnie i #logicznie


Czytaj więcej
Logo Ecologiq

Budynek biurowy w Oleśnicy - działamy

Mimo niesprzyjających okoliczności, nasi dzielni pracownicy są na posterunku i aktywnie prowadzą prace wykończeniowe. Dach już ukończony, okna wstawione, kończymy montaż elewacji drewnianej. Prace prowadzone wewnątrz są na podobnym poziomie zaawansowania. Już naprawdę niewiele brakuje!


Czytaj więcej Kwiecień 2020
Logo Ecologiq

Pod Poznaniem trwają już tylko prace wewnątrz budynku!

Nowoczesny dom energooszczędny na podstawie projektu #Estetyczny wkrótce będzie gotowy do zamieszkania.


Czytaj więcej
Logo Ecologiq

Prace w Gdańsku idą pełną parą!

Już wkrótce będziemy gotowi do położenia elewacji.


Czytaj więcej Marzec 2020
Logo Ecologiq

Realizacja energooszczędnego domu w Gdyni na ukończeniu!

To będzie wyjątkowy budynek.


Czytaj więcej
Logo Ecologiq

Budowa prefabrykowanego domu energooszczędnego pod Poznaniem

Projekt energooszczędnego domu jednorodzinnego z użytkowym poddaszem na podstawie projektu Estetyczny. Powierzchnia użytkowa blisko 100 mkw.


Czytaj więcej Luty 2020
Logo Ecologiq

Projekt Lekki!

Przedstawiamy nowy projekt nietuzinkowego, w pełni funkcjonalnego domu energooszczędnego z użytkowym poddaszem. Na parterze budynku zaprojektowaliśmy: przestrzenny salon z jadalnią oraz kuchnią, duży ciąg komunikacyjny, pokój gościnny, łazienkę, pomieszczenia techniczne i gospodarcze, spiżarnię oraz hol. Użytkowe poddasze obejmuje: sypialnię, łazienkę oraz gabinet, który z łatwością może zostać zaadaptowany na drugą sypialnię.


Czytaj więcej Styczeń 2020
Logo Ecologiq

Pracujemy nad ciekawym projektem szkoły podstawowej wraz z przedszkolem

Projektowany budynek oświatowy będzie posiadał W obiekcie znajdą się 3 oddziały przedszkolne z własnymi sanitariatami oraz 4 oddziały szkolne.


Czytaj więcej
Logo Ecologiq

Prefabrykowany budynek biurowy Centrum Badawczo-Rozwojowego z częścią laboratoryjną

Obiekt stanowi w pełni funkcjonalną przestrzeń dla blisko 35 pracowników biurowych pracujących w tradycyjnych przestrzeniach biurowych oraz w dwóch przestrzeniach typu openspace.


Cały budynek zaprojektowaliśmy i wybudowaliśmy zgodnie z normami przewidzianymi na 2021 rok, co oznacza, iż jego zapotrzebowanie na energię cieplną wynosi znacznie poniżej 40 kWh/(m2/rok).

Czytaj więcej
Logo Ecologiq

Budowa domu jednorodzinnego z użytkowym poddaszem w okolicach Gdyni


Czytaj więcej Grudzień 2019
Logo Ecologiq

Budowa energooszczędnego domu jednorodzinnego w Gdańsku

Ze względu na skomplikowane ukształtowanie terenu płyta fundamentowa została wsparta na filarach betonowych.


Czytaj więcej
Logo Ecologiq

Nasze biuro projektowe pracuje nad ciekawą koncepcją szkoły podstawowej wraz z przedszkolem

W obiekcie znajdą się 3 oddziały przedszkolne z własnymi sanitariatami oraz 4 oddziały szkolne. Oprócz standardowych pomieszczeń administracyjnych i socjalnych, budynek będzie posiadał średniej wielkości salę gimnastyczną.


Czytaj więcej
Logo Ecologiq

Projektujemy budynek biurowy z zapleczem garażowo-magazynowym dla Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych

Obiekt o łącznej powierzchni użytkowej prawie 3,2 tys. mkw zaprojektowaliśmy z uwzględnieniem systemu odnawialnych źródeł energii (OZE), w skład którego wchodzą pompy ciepła z pionowym, gruntowym wymiennikiem oraz panele fotowoltaiczne. Zastosowanie tego typu rozwiązań projektowych wraz z energooszczędną technologią prefabrykowaną zapewniają wyjątkowo niskie koszty utrzymania tego nowoczesnego budynku biurowego.


Czytaj więcej
Logo Ecologiq

Aktywno-pasywny żłobek integracyjny w Namysłowie – najnowsze zdjęcia

Przypominamy, że w ramach odnawialnych źródeł energii (OZE) wykorzystaliśmy m.in. pompę powietrze/powietrze dla dogrzania i schłodzenia nawiewanego powietrza. We wszystkich pomieszczeniach zastosowaliśmy również ogrzewanie podłogowe.


Czytaj więcej Listopad 2019
Logo Ecologiq

Niepubliczny Żłobek Integracyjny w Namysłowie oficjalnie otwarty

Wykonany w naszej technologii energooszczędnej Niepubliczny Żłobek Integracyjny w Namysłowie oficjalnie otwarty!


Czytaj więcej
Logo Ecologiq

Niepubliczny Żłobek Integracyjny w Namysłowie - aktualizacja

Kilka tygodni temu informowaliśmy Was o uroczystym otwarciu wspomnianego obiektu. Dziś zamieszczamy kilka faktów oraz aktualnych zdjęć.


Wybudowany przez nas nowoczesny żłobek modułowy posiada ok. 930 mkw. i przeznaczony jest dla 120 dzieci. Wykonany został w całości w naszej energooszczędnej technologii Ecologiq, a jego zapotrzebowanie na energię cieplną wynosi zaledwie 45 kWh/(m2·rok).


Ciekawym rozwiązaniem, które sprawdziło się już w innych naszych realizacjach jest wyposażenie systemu wentylacji mechanicznej z rekuperacją w pompę ciepła powietrze/woda. Zadaniem pompy jest schładzanie wdmuchiwanego powietrza latem oraz dogrzewanie go zimą, co umożliwia uzyskanie optymalnego komfortu wewnątrz pomieszczeń.


Czytaj więcej Październik 2019
Logo Ecologiq

Dom w stylu współczesnej stodoły w całej swej krasie

 • • Powierzchnia: 150 mkw + dwustanowiskowy garaż
 • • Technologia: energooszczędna, prefabrykowana Ecologiq
 • • Ogrzewanie: pompa ciepła powietrze-woda
 • • Przeszklenia: oryginalne, wielkoformatowe

 • Czytaj więcej Wrzesień 2019
Logo Ecologiq

Obalamy stereotypy! Stereotyp 4 Domy drewniane są nietrwałe

Rozważając zakup lub budowę domu z drewna bardzo często trafiamy na wątpliwości dotyczące jego przyszłej wytrzymałości. Liczne obawy budzą przede wszystkim zagadnienia związane z kwestiami odporności na działanie sił natury (np. wichury czy trzęsienia ziemi), jak również uszkodzeniami mechanicznymi powstającymi w czasie użytkowania.

Czytaj więcej Sierpień 2019
Logo Ecologiq

Nasza duma i chluba

Przedszkole nr 80 przy ul. Kolorowej w Gdańsku po pierwszym roku działalności zachwyca swym wyglądem, funkcjonalnością i energooszczędnym charakterem. W skrócie: 12 symetrycznych modułów konstrukcyjnych, 6 oddziałów przedszkolnych, 150 milusińskich oraz współczynnik przenikania ciepła na poziomie zaledwie 0,12 W/m²K.

Przypominamy, że budynek został w całości zaprojektowany przez naszą pracownię projektową przy uwzględnieniu ekologicznych i energooszczędnych materiałów budowlanych i izolacyjnych

Czytaj więcej Lipiec 2019
Logo Ecologiq

Nasza wyjątkowa technologia energooszczędna po raz kolejny doceniona!

Wójt gminy Sierakowice odebrał nagrodę za Inwestycję Roku w konkursie "Gospodarczo-Samorządowy HIT Regionów". Inwestycja dotyczyła budowy prefabrykowanego przedszkola modułowego z zastosowaniem hybrydowej instalacji Odnawialnych Źródeł Energii (OZE), m.in.:
- Mikroturbiny wiatrowe
- Pompa ciepła
- Panele fotowoltaiczne

Czytaj więcej Czerwiec 2019
Logo Ecologiq

Gotowy i działa!

Energooszczędny, gminny żłobek w Halinowie oddany do użytku. Już teraz stu milusińskich z okolic Warszawy spędza całe dnie na zabawie w ekologicznym otoczeniu.

Czytaj więcej
Logo Ecologiq

Aktywnie działamy przy budowie energooszczędnego żłobka integracyjnego w Namysłowie

W ramach odnawialnych źródeł energii (OZE) wykorzystaliśmy m.in. pompę powietrze/powietrze dla dogrzania i schłodzenia nawiewanego powietrza. We wszystkich pomieszczeniach zastosowaliśmy również ogrzewanie podłogowe. Na szczególną uwagę zasługuje konstrukcja wysokiego na ok. 6 m. korytarza głównego, który zwieńczony zostanie oknami połaciowymi Velux

Czytaj więcej Kwiecień 2019
Logo Ecologiq

Przed nami kolejne wyzwanie.

Budowa aktywno-pasywnego żłobka integracyjnego w Namysłowie. Realizacja budynku dla fundacji Elementarz odbywa się dzięki pomocy fundacji Velux. Budynek dla 100 dzieci zaprojektowany został przez pracownię Bjerg

Czytaj więcej
Logo Ecologiq

Kolejny, ekologiczny żłobek z drewna wybudowany sprawnie w zaledwie cztery miesiące!

Pod koniec września ubiegłego roku rozpoczęliśmy budowę ekologicznego żłóbka w naszej wyjątkowej technologii energooszczędnej. Przy rozpoczęciu prac obecni byli minister środowiska Henryk Kowalczyk oraz burmistrz Halinowa Adam Ciszkowski.

Po zaledwie 4 miesiącach budynek był przygotowany do odbioru.

Budujemy #sprawnie #energooszczenie #logicznie

Czytaj więcej Marzec 2019
Logo Ecologiq

Ecologiq na targach Interbud 2019

Już za kilka dni będziemy prezentować naszą wyjątkową technologię energooszczędną na Targach budownictwa i Wyposażenia Wnętrz Interbud 2019 w Łodzi.

Zapraszamy do stoiska nr 69, gdzie przygotowaliśmy dla Was wyjątkowe niespodzianki. Do zobaczenia!

Luty 2019
Logo Ecologiq

Budowa prefabrykowanej, modułowej szkoły podstawowej w Gdańsku.

W ramach Centrum Edukacyjnego Jabłoniowa, w chwili obecnej realizujemy dwa budynki dydaktyczne w zakresie prefabrykatów. Obiekt liczy ponad 1500 różnych elementów prefabrykowanych i ma powierzchni blisko 10 000 mkw. Na pewno jest to jeden największych obiektów w Europie a na pewno w tej części naszego kontynentu. Niewątpliwie jesteśmy dumni z tego zadania i szczęśliwi, że Miasto Gdańsk zdecydowało się na budowę energooszczędnego obiektu szkoły podstawowej.

Czytaj więcej
Logo Ecologiq

Piszą o nas

W najnowszym numerze pisma branży konstrukcji drewnianych, Nowości Dietrich’s, szczegółowo opisany został realizowany przez nas projekt Zespołu Szkół Katolickich w Rokitkach k. Tczewa. Zapraszamy do lektury, str. 10

Czytaj więcej
Logo Ecologiq

Centrum Edukacji Katolickiej w Rokitkach k. Tczewa

Budowa energooszczędnego Centrum Edukacji Katolickiej w Rokitkach k. Tczewa przebiega bardzo sprawnie. Szkoła podstawowa, hala sportowa oraz boisko będą gotowe jeszcze przed nowym rokiem szkolnym.

Czytaj więcej
Logo Ecologiq

Nowoczesne Centrum Edukacyjne Jabłoniowa w Gdańsku – działamy!

Aktualnie realizujemy dwa energooszczędne budynki dydaktyczne oraz zespół sal gimnastycznych i konferencyjnych. Szczegółowe informacje dotyczące naszej budowy znajdziecie w artykule.

Czytaj więcej Grudzień 2018
Logo Ecologiq

Aktywnie działamy przy realizacji Centrum Edukacyjnego przy ul. Jabłonowej w Gdańsku

Niecodzienna inwestycja obejmuje dwa budynki dydaktyczne, rozbudowany obiekt sportowy oraz plac zabaw. Zachęcamy do przeczytania załączonego artykułu i obejrzenia niezwykłego materiału wideo prezentującego nasze postępy w budowie kompleksu szkolnego

Czytaj więcej
Logo Ecologiq

Prefabrykowane przedszkole modułowe z drewna w powiecie kartuskim na pełnych obrotach

W chwili obecnej już prawie 200 milusińskich rozwija się w nowym, ekologicznym miejscu edukacyjno-zabawowym. Zastosowane rozwiązania w postaci m.in. siłowni wiatrowych, pomp ciepła oraz instalacji fotowoltaicznej pozwalają osiągnąć wyjątkową energooszczędność budynku i chronić środowisko naturalne.

Budujemy #energooszczednie #ekologicznie #logicznie


Czytaj więcej
Logo Ecologiq

Wyjątkowo energooszczędny i ekologiczny budynek przedszkola na Kaszubach.

Konstrukcja szkieletu drewnianego prefabrykowanego na bazie drewna litego KVH i izolacji ekologicznej Steico. Po raz pierwszy w naszej technologii energooszczędnej zastosowaliśmy wspólnie następujące rozwiązania:

 • • 6 siłowni wiatrowych o osi pionowej
 • • pompy ciepła
 • • fotowoltaika
Jesteśmy niezwykle dumni ze zrealizowanego projektu.


Czytaj więcej
Logo Ecologiq

Przedszkole modułowe w powiecie kartuskim już prawie gotowe.

Dokładamy wszelkich starań, aby od września ponad 200 milusińskich znalazło nowe, ekologiczne miejsce edukacyjno-zabawowe. Wznosząc obiekt w naszej wyjątkowej technologii energooszczędnej zastosowaliśmy dodatkowo panele fotowoltaiczne o mocy ok. 20 kW oraz wiatraki generujące energię elektryczną o podobnej mocy. Działamy #energooszczędnie #ekologicznie #logicznie


Czytaj więcej
Logo Ecologiq

Budujemy oddychające budynki

W naszej unikalnej technologii stosujemy ekologiczne i energooszczędne materiały izolacyjne wytwarzane z naturalnych włókien drzewnych firmy STEICO, które charakteryzują się możliwością magazynowania nadzwyczaj dużej ilości ciepła i wilgoci. Dzięki tej naturalnej zdolności, zastosowane rozwiązania pomagają regulować wilgotność wewnątrz pomieszczeń oraz redukują zjawisko kondensacji pary wodnej, gdyż ściany budynku pozostają otwarte dyfuzyjnie czyli „oddychają”. W rezultacie cała konstrukcja budynku jest trwale chroniona przed szkodami budowlanymi powodowanymi przez wilgoć.


Czytaj więcej
Logo Ecologiq

Prefabrykowany budynek przedszkola modułowego dla 200 dzieci w powiecie kartuskim nabiera kształtów

 • • blisko 300 różnych prefabrykowanych paneli
 • • prawie 2000 mkw. powierzchni całkowitej
 • • 8 oddziałów + sala wielofunkcyjna
 • • zaledwie 4 tygodnie montażu
 • W trakcie montażu ruszyły również prace instalacyjne, które są na wysoko zaawansowanym poziomie. Obiekt wznoszony oczywiście w naszej wyjątkowej ekologicznej technologii energooszczędnej.


  Czytaj więcej
Logo Ecologiq

Na pograniczu Gdyni i Sopotu, montujemy niezwykły obiekt

Nowa inwestycja obejmująca budynek biurowy wraz z obiektem mieszkalnym realizowana jest w całości w naszej unikalnej, energooszczędnej technologii prefabrykowanej. Gotowe, już zaizolowane panele dachowe, czekają na montaż, który zajmie nam zaledwie jeden dzień.

Czytaj więcej
Logo Ecologiq

Aktywnie działamy w powiecie kartuskim

Rozpoczęliśmy budowę ośmiodziałowego, ekologicznego przedszkola w naszej wyjątkowej technologii prefabrykowanej. Oprócz nowocześnie wyposażonych pomieszczeń dydaktycznych, do dyspozycji maluchów zostanie oddana innowacyjna sala wielofunkcyjna z możliwością wykorzystania na przedstawienia oraz zajęcia muzyczno-ruchowe takie, jak rytmika, taniec i sztuki walki. Z uwagi na zastosowanie wysoce energooszczędnych rozwiązań m.in. paneli fotowoltaicznych oraz turbin wiatrakowych, budynek będzie zużywał minimalną ilość energii oraz emitował znikomą ilość dwutlenku węgla.

Budujemy #ekologicznie i #logicznie

Czytaj więcej
Logo Ecologiq

Witamy wiosnę sprawiając radość najmłodszym.

Kilka dni temu braliśmy udział w otwarciu przyjaznego środowisku żłobka przy ul. Kolorowej 27 w Gdańsku, wybudowanego w naszej energooszczędnej technologii prefabrykowanej. W nowoczesnym budynku zapewniliśmy miejsce 96 milusińskim, którzy będą rozwijać się w wyjątkowo ekologicznych warunkach.

Zastosowane przez nas rozwiązania technologiczne pozwolą na czterokrotne obniżenie wydatków związanych z eksploatacją budynku w stosunku do podobnych obiektów budowanych w technologii tradycyjnej.

Troszczymy się o najmłodszych. Dbamy o środowisko. Oszczędzamy energię. Działamy #logicznie

Czytaj więcej
Logo Ecologiq

Nowa inwestycja przed nami. Przygotowujemy się do rozpoczęcia budowy Centrum Edukacji Katolickiej w Rokitkach k. Tczewa.

Jeszcze w tym roku, w naszej technologii prefabrykowanej wybudujemy nowoczesną, energooszczędną szkołę podstawową. Projekt jest niezwykle interesujący, tym bardziej, że już we wrześniu naukę w nowej placówce zamierza podjąć ponad 100 uczniów. Nie zawiedziemy Was, ponieważ działamy #sprawnie i #logicznie

Czytaj więcejMarzec 2018
Logo Ecologiq

Kolejne ulepszenia w naszej energooszczędnej technologii prefabrykowanej.

Z radością informujemy, że praktycznie wyeliminowaliśmy z naszej technologii tradycyjne płyty OSB na rzecz unowocześnionych płyt drewnopochodnych PremiumBoard MFP. Zmodernizowane płyty cechują się znacznie lepszymi parametrami wytrzymałościowymi i jednocześnie pozostają dyfuzyjnie otwarte. Fakt ten doskonale wpisuje się w naszą filozofię projektowania i produkowania budynków „oddychających”. W chwili obecnej, nawet budowane przez nas stropy i dachy są dyfuzyjnie otwarte i „oddychają”, podczas gdy wcześniej było to znacznie utrudnione.

Kolejną, znacznie istotną przesłanką powodującą zastosowanie płyt MFP jest fakt posiadania certyfikatu FSC®, co potwierdza ich ekologiczność w zakresie materiału z jakiego powstają. Płyty MFP są również gęstsze od uniwersalnych płyt OSB, co poprawia ich walory izolacyjne. Dbamy o środowisko. Budujemy #logicznie.

Logo Ecologiq

Właśnie rozpoczęliśmy montaż kolejnego budynku oświatowego.

Tym razem uczestniczymy w rozbudowie Szkoły Podstawowej nr 10 w Zgierzu. Obiekt o powierzchni ok 550 mkw. wykonaliśmy w naszej wyjątkowej technologii energooszczędnej, która pozwala na znaczne oszczędności w zakresie eksploatacji budynku. Budujemy #energooszczednie #ekologicznie i #logicznie

Zobacz galerię
Logo Ecologiq

Wybudowana przez nas ekologiczna szkoła w Kościerzynie ma już patrona!

Korzystając z zaproszenia pani dyr. Mirosławy Cybuli wzięliśmy udział w uroczystości związanej z nadaniem Prywatnej Szkole Podstawowej i Gimnazjum Montessori imienia dr hab. Teresy Bauman. Podniosłe, a zarazem sympatyczne wydarzenie stanowiło okazję do uzyskania informacji zwrotnej na temat eksploatacji zaprojektowanego i wzniesionego przez Ecologiq obiektu. Management zdecydowanie potwierdził, że zrealizowały się nasze zapewnienia dotyczące niskich kosztów utrzymania budynku szkoły i przedszkola.

Jako ciekawostkę możemy zdradzić, że miesięcy koszt ogrzewania budynku (wraz z ciepłą wodą) dla całego obiektu o powierzchni blisko 1000 mkw. wynosi tylko nieco ponad 2000 zł!

#ecologiq #energooszczednie #logicznie

Zobacz galerię
Logo Ecologiq

Budujemy nowe przedszkola w Gdańsku

Już wkrótce 400 milusińskich z Gdańska znajdzie opiekę w naszych nowych, ekologicznych przedszkolach.

Czytaj więcej
Logo Ecologiq

Ekologiczny żłobek z drewna od Ecologiq dla Gdańska

Z dumą informujemy, że prace przy trzyoddziałowym, prefabrykowanym budynku modułowym dla najmłodszych przy ul. Srebrnej/Kolorowej dobiegły końca. Jednocześnie trwa przekazywanie żłobka użytkownikowi.

Budujemy #energooszczędnie, #ekologicznie i #logicznie

Czytaj więcej
Logo Ecologiq

Nowoczesne budynki prefabrykowane - sześciodziałowe przedszkole oraz trzyoddziałowy żłobek w Gdańsku

Prace przy ul. Srebrnej/Kolorowej idą pełną parą. Nie odbywa się jednak bez niespodzianek – w miejscu, gdzie stać będzie plac zabaw stwierdziliśmy występowanie zastoin wody oraz generalnie wysoki poziom wód gruntowych. Mając na uwadze bezpieczeństwo naszych milusińskich, zdecydowaliśmy się wymienić część gruntu na bardziej przepuszczalny oraz wykonać dodatkowe odwodnianie terenu.

Działamy #odpowiedzialnie i #logicznie

Czytaj więcejStyczeń 2018
Logo Ecologiq

Energooszczędne przedszkole przy ul. Srebrnej w Gdańsku prawie gotowe.

Zakończyliśmy etapy montażu prefabrykatów i instalacji oraz pokrycia dachowego i elewacji zewnętrznej. Aktualnie wykończamy wnętrza oraz zagospodarowujemy teren przy budynku. Już wkrótce w nowoczesnym, ekologicznym przedszkolu zagości 150 gdańskich milusińskich.

Zobacz galerię
Logo Ecologiq

Prezydent Gdańska gościł w budynku zaprojektowanym przez Ecologiq.

Z dumą przedstawiamy energooszczędny dom wielorodzinny przy ul. Dolne Młyny 4, który powstał w ramach Gdańskiego Programu Mieszkalnictwa Społecznego. Z uwagi na liczbę kondygnacji oraz poziom komplikacji technologicznych, obiekt był trudny do zaprojektowania, gdyż wymagał zaawansowanej wiedzy konstrukcyjnej oraz sporego doświadczenia. Nasi specjaliści z pracowni projektowej Ecologiq poradzili sobie z tym wyzwaniem i rewelacyjnie opracowali cały projekt, w tym ekologiczną konstrukcję drewnianą. Lokatorom gratulujemy i życzymy pomyślnych stosunków sąsiedzkich.

Zobacz galerię
Logo Ecologiq

Prezentujemy naszą najnowszą inwestycję

Budujemy kolejne nowoczesne przedszkole, w którym miejsce znajdzie 150 dzieci. Obiekt, którego część jest piętrowa, składa się z 6 oddziałów.

Ze względu na unikalny charakter budynku, część parterową w której zlokalizowane są pomieszczenia techniczne oraz trzon komunikacyjny zaprojektowano w metodzie tradycyjnej. Elementy prefabrykowane, wyprodukowane w naszej technologii będą wykorzystane przy budowie piętra oraz częściowo przy części parterowej.

Już za tydzień rozpoczynamy II etap inwestycji. Tymczasem zapraszamy do zapoznania się z pozostałymi energooszczędnymi budynkami użyteczności publicznej, które mamy w naszej ofercie.

Zobacz galerię
Logo Ecologiq

Kolejny etap prac za nami

Kilka tygodni temu udostępniliśmy wizualizacje i zdjęcia z rozpoczęcia budowy 6-cio oddziałowego przedszkola w Gdańsku. Dziś, ten energooszczędny budynek modułowy o powierzchni ok. 1 650 mkw eksponuje się całkiem okazale. Wkrótce zakończenie prac. Elewacja drewniana prezentuje się wyjątkowo niepospolicie wraz z białą elewacją lekko mokrą.

Czytaj więcej
Logo Ecologiq

Budujemy kolejne, energooszczędne przedszkole

Właśnie zakończyliśmy prace nad najnowszym projektem nowoczesnego, sześciooddziałowego ekoprzedszkola. Energooszczędny, dwukondygnacyjny budynek zostanie zbudowany w centrum Warszawy w technologii modułowej opartej o prefabrykowane konstrukcje drewniane, które charakteryzują się doskonałymi parametrami termicznymi.

Czytaj więcej Wrzesień 2017
Logo Ecologiq

Budujemy pierwszą prefabrykowaną ekoszkołę w technologii energooszczędnej.

Już wkrótce pierwsza ekologiczna szkoła pod Gdańskiem będzie oddana do użytku. Oprócz 7 szkolnych sal lekcyjnych zlokalizowanych na piętrze, budynek posiada 3 oddziały przedszkolne na parterze.

Czytaj więcej
Logo Ecologiq

Kolejne przedszkole w Gdańsku czeka na otwarcie

W minionym tygodniu zakończyliśmy budowę nowoczesnego, prefabrykowanego ekoprzedszkola w Gdańsku. Oprócz dotychczas stosowanych rozwiązań izolacyjnych, wykorzystaliśmy innowacyjną membranę paraizolacyjną STEICO multiVAPrenova. Materiał ten posiada wyjątkowe parametry wytrzymałościowe, przez co możliwe jest odparowanie wilgoci również do wewnątrz pomieszczenia.

Czytaj więcejSierpień 2017
Logo Ecologiq

Kolejne przedszkole w Trójmieście – prace na półmetku

Już za kilka miesięcy w nowoczesnym i przyjaznym środowisku przedszkolu zagości ponad 150 milusińskich z Gdańska i okolic. Budynek zaprojektowany został w całości w naszej pracowni projektowej jako jednokondygnacyjny ze skośnym dachem.

Czytaj więcejLipiec 2017

Kolejna Realizacja

Przy ulicy Pułkownika Dąbka w Gdańsku zrealizowaliśmy kolejną inwestycję – Przedszkole nr 83 dla 175 maluchów.

Zobacz filmStyczeń 2017

Nowa strona www.ecologiq.pl

Po trwającym ponad miesiąc procesie projektowania oddajemy do Państwa dyspozycji nową stronę internetową www.ecologiq.pl. Strona została zaprojektowa także dla urządzeń mobilnych.

Październik 2016

Otwarcie Fabryki ECOLOGIQ

W październiku 2015 r nastąpiło oficjalne otwarcie fabryki domów energooszczędnych ECOLOGIQ. Bardzo dziękujemy wszystkim gościom za przybycie i udział w tak ważnym dla nas dniu.

Październik 2016

Kontakt

Ecologiq grupa Ekoinbud

ul.Geodetów 29

80-298 Gdańsk

Tel. +48 58 304 75 75

E-mail: biuro@ecologiq.pl

 

Oferta ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art.66 §1 kodeksu cywilnego oraz innych właściwych przepisów prawnych. W materiałach reklamowych wykorzystano materiały graficzne Ekoinbud Sp. z o.o.