+48 501 059 878

Aktualności

 Home / Aktualności

Najnowsza realizacja

Najnowsza realizacja ekologicznego domu jednorodzinnego o powierzchni blisko 150 mkw. pod Gdańskiem w zmiennej, zimowej scenerii.

Zaawansowana prefabrykacja w połączeniu z zastosowaniem nowoczesnych materiałów izolacyjnych pozwala uzyskać bardzo niski współczynnik przenikania ciepła U < 0,14 W/m²K

Czytaj więcejLuty 2018

Targi budowlane BUDMA 2018

Podczas debaty "Budownictwo drewniane – inwestycja w przyszłość” udowadniamy dominującą energooszczędność drewnianych budynków prefabrykowanych nad murowanymi.

Działamy #energooszczednie #ekologicznie i #logicznie

Czytaj więcej

Ekologiczny żłobek z drewna od Ecologiq dla Gdańska

Z dumą informujemy, że prace przy trzyoddziałowym, prefabrykowanym budynku modułowym dla najmłodszych przy ul. Srebrnej/Kolorowej dobiegły końca. Jednocześnie trwa przekazywanie żłobka użytkownikowi.

Budujemy #energooszczędnie, #ekologicznie i #logicznies

Czytaj więcej

Nowoczesne budynki prefabrykowane - sześciodziałowe przedszkole oraz trzyoddziałowy żłobek w Gdańsku

Prace przy ul. Srebrnej/Kolorowej idą pełną parą. Nie odbywa się jednak bez niespodzianek – w miejscu, gdzie stać będzie plac zabaw stwierdziliśmy występowanie zastoin wody oraz generalnie wysoki poziom wód gruntowych. Mając na uwadze bezpieczeństwo naszych milusińskich, zdecydowaliśmy się wymienić część gruntu na bardziej przepuszczalny oraz wykonać dodatkowe odwodnianie terenu.

Działamy #odpowiedzialnie i #logicznie

Czytaj więcejStyczeń 2018

Bąkowo - nasz modelowy dom-bliźniak w zimowej scenerii prezentuje się zjawiskowo.

Prefabrykacja, montaż i wykończenie trwały zaledwie 3 miesiące. Działamy #logicznie

Czytaj więcej

Debata: budownictwo drewniane – inwestycja w przyszłość. Ekonomia – ekologia – technologia

Energooszczędna technologia Ecologiq po raz kolejny doceniona. Zostaliśmy oficjalnie zaproszeni do udziału w tej wartościowej debacie, która odbędzie się przy okazji targów budowlanych BUDMA w Poznaniu. Do zobaczenia!

Czytaj więcej

Energooszczędne przedszkole przy ul. Srebrnej w Gdańsku prawie gotowe.

Zakończyliśmy etapy montażu prefabrykatów i instalacji oraz pokrycia dachowego i elewacji zewnętrznej. Aktualnie wykończamy wnętrza oraz zagospodarowujemy teren przy budynku. Już wkrótce w nowoczesnym, ekologicznym przedszkolu zagości 150 gdańskich milusińskich.

Zobacz galerię

Prezydent Gdańska gościł w budynku zaprojektowanym przez Ecologiq.

Z dumą przedstawiamy energooszczędny dom wielorodzinny przy ul. Dolne Młyny 4, który powstał w ramach Gdańskiego Programu Mieszkalnictwa Społecznego. Z uwagi na liczbę kondygnacji oraz poziom komplikacji technologicznych, obiekt był trudny do zaprojektowania, gdyż wymagał zaawansowanej wiedzy konstrukcyjnej oraz sporego doświadczenia. Nasi specjaliści z pracowni projektowej Ecologiq poradzili sobie z tym wyzwaniem i rewelacyjnie opracowali cały projekt, w tym ekologiczną konstrukcję drewnianą. Lokatorom gratulujemy i życzymy pomyślnych stosunków sąsiedzkich.

Zobacz galerię

Spotkanie wigilijne Ecologiq

Wspólne spożywanie potraw, śpiewanie kolęd oraz wzajemne prezenty przypomniały nam, że jesteśmy członkami wyjątkowej wspólnoty, jaką jest Ecologiq. Wszystkim pracownikom serdecznie dziękujemy i życzymy spokojnych świąt Bożego Narodzenia spędzonych w ciepłej, rodzinnej atmosferze.

Zobacz zdjęcieGrudzień 2017

Prezentujemy naszą najnowszą inwestycję

Budujemy kolejne nowoczesne przedszkole, w którym miejsce znajdzie 150 dzieci. Obiekt, którego część jest piętrowa, składa się z 6 oddziałów.

Ze względu na unikalny charakter budynku, część parterową w której zlokalizowane są pomieszczenia techniczne oraz trzon komunikacyjny zaprojektowano w metodzie tradycyjnej. Elementy prefabrykowane, wyprodukowane w naszej technologii będą wykorzystane przy budowie piętra oraz częściowo przy części parterowej.

Już za tydzień rozpoczynamy II etap inwestycji. Tymczasem zapraszamy do zapoznania się z pozostałymi energooszczędnymi budynkami użyteczności publicznej, które mamy w naszej ofercie.

Zobacz galerię

Ecologiq w TVP1

W dzisiejszym Magazynie Rolniczym przedstawiono istotę budowy ekologicznych domów drewnianych. Autorzy zobrazowali mechanizm budowy domu prefabrykowanego na przykładzie naszej firmy.

Zaprezentowano:

 • • Naszą nowoczesną fabrykę w Gdańsku
 • • Pokazowy montaż domu modelowego w Bąkowie
 • • Wybudowany przez nas dom pod Gdańskiem i opinie jego właścicieli

Zależy nam, aby nasi klienci mieszkali zdrowo i bezpiecznie.

Zobacz filmListopad 2017

Stowarzyszenie Energooszczędne Domy Drewniane

Dziś odbyło się spotkanie Stowarzyszenia Energooszczędne Domy Drewniane, którego jesteśmy członkiem.

Poruszane były m.in. kwestie związane z:

 • • prognozami rynkowymi rozwoju budownictwa drewnianego
 • • trendami cenowymi na przyszłe lata
 • • projektem europejskiej certyfikacji firm
 • • nadaniem jednolitych klasyfikacji ogniowych

Zależy nam, aby nasi klienci mieszkali zdrowo i bezpiecznie.

Zobacz zdjęcie

Kolejny etap prac za nami

Kilka tygodni temu udostępniliśmy wizualizacje i zdjęcia z rozpoczęcia budowy 6-cio oddziałowego przedszkola w Gdańsku. Dziś, ten energooszczędny budynek modułowy o powierzchni ok. 1 650 mkw eksponuje się całkiem okazale. Wkrótce zakończenie prac. Elewacja drewniana prezentuje się wyjątkowo niepospolicie wraz z białą elewacją lekko mokrą.

Czytaj więcej

Dom modelowy - Po Nowym Roku gotowy do zamieszkania

Choć minęły zaledwie trzy tygodnie od pokazowego montażu domu energooszczędnego w Bąkowie, prace wykończeniowe są na bardzo zaawansowanym poziomie i za ok. dwa miesiące będzie można się wprowadzać. Naszych klientów czeka pierwsza zima w ciepłym, ekologicznym i przytulnym domu. Gratulujemy.

Czytaj więcej

Ukończona realizacja

Przedstawiamy ukończoną realizację dwóch budynków bliźniaczych realizowaną dla Inwestora w Norwegii.

Zobacz galerię

Konferencja ekologiczne domy prefabrykowane

W dniach 9-13 października w Warszawie odbyła się Konferencja Komitetu do spraw Lasów i Przemysłu Drzewnego EKG ONZ oraz Europejskiej Komisji do spraw Leśnictwa FAO, której organizatorami były Lasy Państwowe oraz Ministerstwo Środowiska.

W odpowiedzi na zaproszenie Ministerstwa, pracownicy ECOLOGIQ wzięli udział w Konferencji, podczas której mieli okazję zaprezentować interesujące dane związane z produkcją drewnianych obiektów ekologicznych w technologii prefabrykowanej.

Konferencji towarzyszyły obchody IV Europejskiego Tygodnia Leśnego, najważniejszym jej wydarzeniem było spotkanie ministrów odpowiedzialnych za lasy regionu paneuropejskiego.

Zobacz zdjęciePaździernik 2017

Energooszczędny budynek w Gdańsku – montaż prefabrykatów zakończony.

Pomimo niesprzyjających warunków pogodowych (wiatr i nieustanny deszcz) udało nam się zakończyć montaż prefabrykatów budynku jednorodzinnego budowanego w technologii energooszczędnej.

Czytaj więcej

Budujemy kolejne, energooszczędne przedszkole

Właśnie zakończyliśmy prace nad najnowszym projektem nowoczesnego, sześciooddziałowego ekoprzedszkola. Energooszczędny, dwukondygnacyjny budynek zostanie zbudowany w centrum Warszawy w technologii modułowej opartej o prefabrykowane konstrukcje drewniane, które charakteryzują się doskonałymi parametrami termicznymi.

Czytaj więcej Wrzesień 2017

Firmowy turniej piłkarski

Za nami pierwszy turniej drużynowy w piłkę nożną...jedna bramka od półfinałów...następnym razem będzie lepiej... zabieramy się do roboty!

Zobacz zdjęcie

Inwestycja w Szwecji

Jesteśmy w trakcie kolejnej budowy 5 domów wielorodzinnych w technologii prefabrykowanej energooszczędnej według naszego autorskiego projektu technologicznego!

Czytaj więcej

Budujemy pierwszą prefabrykowaną ekoszkołę w technologii energooszczędnej.

Już wkrótce pierwsza ekologiczna szkoła pod Gdańskiem będzie oddana do użytku. Oprócz 7 szkolnych sal lekcyjnych zlokalizowanych na piętrze, budynek posiada 3 oddziały przedszkolne na parterze.

Czytaj więcej

Kolejne przedszkole w Gdańsku czeka na otwarcie

W minionym tygodniu zakończyliśmy budowę nowoczesnego, prefabrykowanego ekoprzedszkola w Gdańsku. Oprócz dotychczas stosowanych rozwiązań izolacyjnych, wykorzystaliśmy innowacyjną membranę paraizolacyjną STEICO multiVAPrenova. Materiał ten posiada wyjątkowe parametry wytrzymałościowe, przez co możliwe jest odparowanie wilgoci również do wewnątrz pomieszczenia.

Czytaj więcejSierpień 2017

Kolejne przedszkole w Trójmieście – prace na półmetku

Już za kilka miesięcy w nowoczesnym i przyjaznym środowisku przedszkolu zagości ponad 150 milusińskich z Gdańska i okolic. Budynek zaprojektowany został w całości w naszej pracowni projektowej jako jednokondygnacyjny ze skośnym dachem.

Czytaj więcejLipiec 2017

Hipoteka na domy prefabrykowane

Bank Ochrony Środowiska uruchomił innowacyjny program kredytowy HIPOTEKA NA DOMY DREWNIANE, który pozwoli sfinansować budowę ekologicznego domu w technologii energooszczędnej. Atrakcyjne warunki pozwalają kredytować do 80% wartości nieruchomości na maksymalny okres 35 lat.

Czytaj więcej

Szkolenie W Siedzibie Steico

W dniach 11-12 maja mieliśmy przyjemność uczestnictwa w Akademii Steico w Czarnkowie. Dwa dni cennej skondensowanej wiedzy na temat produktów oraz technologii STEICO. Dziękujemy za tak wartościowe szkolenie.

Zdjęcie ze szkoleniaMaj 2017

Ogólnopolski Szczyt Enegretyczny Gdańsk 2017

W tym roku uczestniczyliśmy w V jubileuszowej edycji Ogólnopolskiego Szczytu Energetycznego OSE. Dnia 24 kwietnia gościliśmy w naszej fabryce domów energooszczędnych wycieczkę studialną dla uczestników tego wydarzenia.

Relacja ze SzczytuKwiecień 2017

Wizyta Studentów Z Politechniki Gdańskiej

Mieliśmy przyjemność gościć studentów z Politechniki Gdańskiej na naszej hali produkcyjnej, na której najlepiej można zaobserwować cały proces technologiczny budowy domów energooszczędnych. Po wycieczce po hali zaprezentowaliśmy również nasze istniejące realizacje oraz te, które są trakcie budowy.

Targi Budma

W dniach 7-10 lutego uczestniczyliśmy w Międzynarodowych Targach Budownictwa i Architektury w Poznaniu. Cieszymy się z dużego zainteresowania naszą firmą, co świadczy o coraz większej świadomości na temat energooszczędnego budownictwa prefabrykowanego.

Zdjęcie stoiskaLuty 2017

Kolejna Realizacja

Przy ulicy Pułkownika Dąbka w Gdańsku zrealizowaliśmy kolejną inwestycję – Przedszkole nr 83 dla 175 maluchów.

Zobacz filmStyczeń 2017

Nowa realizacja

Kolejny klient cieszy się swoim energooszczędnym domem plus garaż wykonany w standardzie NF40.

Zobacz galerięPaździernik 2016

Nowa strona www.ecologiq.pl

Po trwającym ponad miesiąc procesie projektowania oddajemy do Państwa dyspozycji nową stronę internetową www.ecologiq.pl. Strona została zaprojektowa także dla urządzeń mobilnych.

Październik 2016

Domy z Wizją

W listopadzie podpisaliśmy umowę z pracownią architektoniczną "Domy z Wizją". Umowa dotyczy ścisłej współpracy w dziedzinie projektowania domów oraz wykorzystywaniu wizualizacji domów projektowanych. "Domy z Wizją" to wiodące biuro projektowe z siedzibą w Warszawie, które zajmuje się opracowywaniem koncepcji oraz projektów domów dla klientów z Polski jak i z UE.

Listopad 2015

Otwarcie Fabryki ECOLOGIQ

W październiku 2015 r nastąpiło oficjalne otwarcie fabryki domów energooszczędnych ECOLOGIQ. Bardzo dziękujemy wszystkim gościom za przybycie i udział w tak ważnym dla nas dniu.

Październik 2015

Targi Gdańsk

W październiku 2015 roku w Gdańsku odbywały się targi organizowane przez MURATOR-a. Dziękujemy odwiedzającym za merytoryczne spotkania oraz podpisane umowy.

Październik 2015

Targi "Nowe mieszkanie, nowy dom"

We Wrześniu braliśmy udział w Gdyni w Trargach "Nowe mieszkanie, nowy dom". Firma Murator organizuje cykl targów na terenie Trójmiasta. Ecologig specjalnie na to wydarzenie przygotował specjalne stanowisko spotkań. Dziękujemy naszym klientom za odwiedziny oraz kontrakty.

Wrzesień 2016

Ecologiq

 •   BIURO
       ul. Geodetów 29
       80-298 Gdańsk
 •   +48 601 860 671
 •   +48 58 304 76 76
 •   info@ecologiq.pl

 

Oferta ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art.66 §1 kodeksu cywilnego oraz innych właściwych przepisów prawnych. W materiałach reklamowych wykorzystano materiały Domy z Wizją oraz Ekoinbud sp. z o.o